Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Õpetaja Eve Kruus läheb appi haiglasse

15.04.2020 | | Rubriik: Ühiskond
Tallinna Jaani koguduse abiõpetaja Eve Kruus on asunud osalise koormusega hingehoidjana haiglas tööle. KOguduse Arhiiv

Tallinna Jaani koguduse abiõpetaja Eve Kruus on asunud hingehoidu pakkuma haiglas ravil olevatele koroonapatsientidele.

Õpetaja Kruus on alustanud poole kohaga tööd Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH), annab kogudus teada Facebookis. „Kuidas saaks kogudus oma vaprale suure südamega õpetajale, kes suundub otse eesliinile, tuge pakkuda? Palvetagem tema ja kõigi haiglas olevate koroonapatsientide eest!“ teatab sissekanne suurel nädalal.

Õpetaja Eve Kruus on ise rääkinud, et talle tehti ettepanek haiglasse tööle asuda ning ta andis selleks nõusoleku. „Mismoodi see töö täpselt välja hakkab nägema, seda veel ei oska öelda, aga igal juhul ma leian, et üks vaimulik sellises olukorras kulub sinna väga ära. Haiglas on hingehoidjaid teisigi, aga sellises olukorras üks rohkem ei ole mitte liigne,“ ütles ta.

Esmase kaitse algväljaõppe on ta saanud. „Korra tegin selle läbi, proovisin kitlit ja maski, aga ma tean, et koroonaosakonnas on natuke tihedam „pakend“ ümber. Seda kaitseriietust pole ma veel proovida saanud, kuid kindla peale lastakse mul seegi läbi proovida, enne kui sinna osakonda lastakse,“ selgitas õpetaja, kes peab ka ennast kaitsma, sest läheb õhtul koju ja ei saa olla viiruse levitajaks väljaspool haiglat. 

Hingehoidjana tööle asuv vaimulik teab, et koroonaviirusega patsiendid on normaalelust väga rangelt eraldatud ning neil võib tekkida terav vajadus inimese järele, kellel on aega nendega suhelda, neid kuulata, nendega koos palvetada ja võib-olla üheskoos mõelda elu väärtuste üle. 

Eesti Kirik

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)