Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Õpetaja Arho Tuhkru käis Poolas

05.01.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Arho Tuhkru tutvustamas Eestit ja Eesti kirikut. Foto: erakoguKonsistooriumi välissuhete referent Arho Tuhkru süütas neljanda advendiküünla Poola Evangeelses Augsburgi Usutunnistuse kirikus Varssavis.
Paarkümmend eestlast, kes advendiaja jumalateenistusele olid tulnud, said nautida jutlust puhtas emakeeles. Poolakeelsete kirikuliste jaoks oli Arho Tuhkru jutlusetekst tõlgitud ning seda sai igaüks lugeda laialijagatud lehtedelt. Tuhkru assisteeris samal teenistusel ka eesti-poola vanemate väikese poja ristimist.
Pärast jumalateenistust avas Eesti suursaadik Poolas Taavi Toom fotonäituse «Eesti Vabariik 90». Ta selgitas, et diplomaatilised suhted Eesti ja Poola vahel taastati 1991 ja Eesti riik avas oma saatkonna Varssavis Wisła kaldal 1995. aastal.
Kaetud oli kohvilaud, mille taga istet võttes lauldi üheskoos eesti- ja poolakeelseid jõuluootuse kirikulaule ning kuulati Eesti külalise sõnavõttu.
Arho Tuhkru visiidi eesmärgiks Poola pealinna Varssavisse oli külastada jõulupühade eel sealset evangeelset kogudust ning kohalikku eesti kogukonda. Reis sai teoks Poolas resideeruva Eesti saatkonna kutsel ning korraldusel. Isiklikult tegeles sellega konsul Anne-Ly Ader.
Sealse kiriku poolt võttis EELK esindaja vastu kohaliku Püha Kolmainu koguduse peaõpetaja Piotr Gaś, kelle saatel külastas Tuhkru kohaliku evangeelse kiriku konsistooriumi. Läbirääkimistel kiriku praeguse olukorra ning tulevikuväljavaadete üle võeti teemaks ka 6. jaanuaril aset leidev Poola evangeelse kiriku uue piiskopi Jerzy Samieci ametisse seadmine. Selles piiskopipühitsemises osaleb ka meie peapiiskop Andres Põder.  
Evangeelne kirik on katoliiklikus Poolas vähemuskirik. Kaheksasse piiskopkonda jaotatud 140 kogudusse kuulub üle riigi umbes 80 000 liiget.  

Liina Raudvassar

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)