Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Öös on filme

22.11.2017 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Pimedate novembriöödega kaasneb juba 21 aastat Pimedate Ööde filmifestival, mis sel aastal algas 17. novembril ja kestab üle kahe nädala. Huvilisi kostitatakse Tallinnas 233 täispika filmiga 70 riigist, lisaks samas suurusjärgus lühifilme. Tartu publik saab osa 130 filmist.
Ka kristlastel tasub programmi uudistada. Lisaks sellele, et paljud üldinimlikud teemad viivad meid religioossetele arutlustele, on filmivalikus alati olnud ka ühemõtteliselt religioosseid teemasid. Tasub vaid meenutada eelmisel aastal festivali võitnud Iisraeli filmi „Vaikne süda“, mille tegevus toimus Jeruusalemma ortodokssete juutide linnaosas.
Ka on märgilise tähendusega võimalus PÖFFi kodulehel otsingumootorisse sisestada märksõna „religioon“. Vasteid tuleb küll vaid seitse, aga neist esimene Tartus linastunud Taani film „Jumala sõna“ andis märku, et seda võimalust tuleb tõsiselt võtta.
Sel aastal jätkab tööd ka põhiprogrammi 18 filmist oma lemmikut otsiv oikumeeniline žürii, mida juhib Eesti Kirikute Nõukogu president emeriitpeapiiskop Andres Põder.
Kätlin Liimets

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)