Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Oodatakse kultuuripärandi aasta ideid

15.08.2012 | | Rubriik: Teated

Kultuuriministeerium ootab augusti lõpuni ideid ja ettepanekuid kultuuripärandi aasta läbiviimiseks ning juba detsembris toimuva avaürituse korraldamiseks.
Kultuuriministeeriumi ettepanekul on 2013. aasta kuulutatud kultuuripärandi aastaks.
Oodatud on ettepanekud pärandiaastat tähistavate sündmuste korraldamiseks Eestimaa eri paigus. Korraldajad võivad esitada ka ideid, mille elluviimiseks vajatakse koostööpartnereid või rahalist tuge. Toetust vajavate projektide seast eelistatakse avalikkust, eriti noori kaasavaid kultuuripärandit tutvustavaid ja mõtestavaid ettevõtmisi. Toetatavad projektid valib välja töögrupp, kuhu kuuluvad kultuuriministeeriumi ja kultuuripärandi valdkonna esindajad.
Kultuuripärandi aasta juhtmotiiv on «Pärijata pole pärandit», aasta eesmärk on teadvustada ja mõtestada kultuuripärandit laiema avalikkuse, eriti noorte hulgas.  Teema-aasta on mõeldud kultuurimälestiste, pärimuskultuuri, vaimse kultuuripärandi, pärandkultuuri ja vähemusrahvuste pärandi tutvustamiseks.
Ettepanekuid ja ideid ootab koordinaator Riin Alatalu (tel 511 9439) 27. augustiks meilile riin.alatalu@gmail.com või kultuuriministeeriumi aadressile Suur-Karja 23, Tallinn märksõnaga «Kultuuripärandi aasta».

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)