Esileht » Uudis » Uudised »

On hea tunne üks­teisega kokku saada

22.12.2014 | | Rubriik: Uudised

Harkujärve kirikus laulsid emeeritustele jõululaule kohalikud lapsed. Tiiu Pikkur

Harkujärve kogukonnakirikus pidasid 12. detsembril meie kiriku kunagised töötegijad juba paarkümmend aastat traditsiooniks olnud jõulupidu.

Paljudele oli see ühtlasi avastusretk, sest siin kirikus polnud varem käidud. Kiriku uksel tervitas saabujaid õpetaja Avo Üprus – mees, kes selle kirikuhoone taas ellu kutsus ja nüüd siin vaimulikku ning kogukonnakeskuse elu arendab. Enne palvust tutvustas õp Üprus lühidalt kirikut, mis ehitatud Eesti suurima eraannetaja Aino Järvesoo toetusel. Erinevaid aegu üle elanud jumalakoja taaspühitses peapiiskop Andres Põder 28. septembril. Nüüd on siin igal pühapäeval ja kirikupühadel jumalateenistused, kogukonnakeskusele kohane elu lisaks.
Palvuse pidas õp Üprus, muusikaga teenisid Maris Lend (flööt), Siiri Kalvik (laul) ja Teet Põder (klaver). Seejärel siirduti soklikorrusele, kus maitsvaid jõuluroogi pakuti.

Hoidsid kirikuuksed valla
Piiskop Einar Soone tänas kõiki kohaletulnuid ja meenutas neid tublisid kirikutöötegijaid, kes teenisid raskel okupatsiooniajal ning hoidsid kirikuuksed ikka lahti.
Nad suutsid kõigele vaatamata võimude survele vastu panna. Samas muretses piiskop praeguse olukorra üle, kus kirikule avaldab survet ühiskonnas leviv lõputu liberalism. «On hea tunne, kui saame üksteisega kokku, julgustame üksteist ja jagame mälestusi. Tänu teile, kes olete kirikus südamega tööd teinud ja oma teatepulga järgmisele põlvkonnale üle andnud.»
Mälestati lahkunuid – peapiiskop Jaan Kiiviti abikaasat Sirje Kiivitit ja emeriitpraost Toomas Jeremias Põldu, kunagist E.E.L.K. Saksamaa praosti.
Emeriitõpetaja Kalle Mesila kutsus üles ikka tegutsema: «Ärgem olgem ainult need, kes puhkavad, ärgem laskem oma vaimulikku vormi laguneda!» Tänu ilusa vastuvõtu ja rõõmsa taaskohtumise eest korraldajaile!
Kui pidulised end lahkuma seadsid, täitus maja juba laste kilgetest – kohe-kohe oli algamas näidendiproov. Aga tuldi ka pärast kooli aega veetma ja õppetükke tegema – koos on palju parem kui kodus üksi. Kogukonnakeskuse igapäevaelu oma eheduses!
Tiiu Pikkur

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)