Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Olümpiakoondis sai komplekti Eesti lippe

10.08.2016 | | Rubriik: Ühiskond

Siim Sukles (vasakul) ja Jüri Trei Eesti lipuga. Eesti Olümpiakomitee

Eesti Lipu Selts andis olümpiamängude eel Eesti Olümpiakomiteele üle traditsioonilise kingituse – komplekti Lipuvabrikus valmistatud erinevas suuruses Eesti lippe Eesti olümpiadelegatsioonile.

Eesti Lipu Seltsi esimehe Jüri Trei sõnul on olümpiadelegatsioonile lipu kinkimine traditsioon, millega sportlastele olümpiaks kõike head soovitakse.
«Olümpiamängud on globaalne spordi- ja kultuurisündmus, kus Eesti riigi väärikas ja esinduslik osalemine on oluline. Loodan, et kingitud lipud toovad sportlastele head õnne ja aitavad meeles hoida, et ka kaugel Rios olles elab nende pingutustele kaasa terve Eesti.»
Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles tänas Eesti Lipu Seltsi kingituse eest. «Eesti lipp on olümpiamängudel olnud alati aukohal. Eesti lippudega tähistame oma elukoha olümpiakülas, neid kantakse ava- ja lõputseremoonial, neid kasutatakse sportlastele kaasaelamisel ja loomulikult on lipp alati olemas, kui on see vaja anda üle meie medalivõitjale auringi läbimiseks.»
XXXI suveolümpiamängud algasid Rio de Janeiros 5. augustil ja kestavad 21. augustini. Eesti olümpiakoondisse kuulub 46 sportlast 13 spordialalt.
Eesti Kirik

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)