Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Olime kuldleeripäeval koos leeriõpetajaga Toomkirikus

05.08.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Leeripühal Tallinna Jaani kirikus 1959. aastal. Kuno Pajula taga sammub leerilaps Anne-Mai Lillepea.	Erakogu

Ei ole palju neid inimesi, kes oma kuldleeripäeval saavad istuda pidulauas koos leeriõpetajaga. Minule on selline õnn ja võimalus osaks saanud.
Mu leeriõpetaja Kuno Pajula, tolleaegne Tallinna Jaani koguduse õpetaja, on väga nooruslik, alati rõõmsameelne ja rühikas mees, kuigi eluaastaid on tal juba 85.
1959. a 5. juulil oli imeilus tuulevaikne, soe ja päikesepaisteline suvehommik, kui ristiema mind, 16aastast pikas valges maani kleidis neidu oma käekõrval läbi vanalinna leerikirikusse kogunemisele viis. See oleks nagu eile olnud – nii selgesti on kõik meeles ja südames.
Anne-Mai Salumäe ja Kuno Pajula 50 aastat hiljem. Erakogu Selles leerigrupis oli 73 tüdrukut-poissi. Päev oli väga pühalik ja pidulik. Olin Jaani koguduse segakooris koos emaga ühe aasta juba laulnud. Nii oli väga armas seda koori leeriteenistusel laulmas kuulda. Sama koor võttis lisaks rohkearvulisele sugulaste väele osa ka mu leeripeost maakodus Lohul. Kogu päev oli väga südamlik ja meeldejääv. Kurb, et mul ei ole enam sidet ühegi leerikaaslasega.
Ja nüüd, 50 aastat hiljem, võisime koos leeriõpetaja Kuno Pajulaga seda kaunist päeva meenutada Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus (küll mitte leerikirikus) jumalateenistusel tema sisukat jutlust kuulates ja seejärel pidulauas olles. Meenutuspäevale panid ilusa punkti ülev laulupeokontsert lauluväljakul ja seejärel veel kodune õhtusöök koos perega. Olen rõõmus ja tänulik, et Taevaisa on mind ja minu leeriõpetajat hoidnud ja õnnistanud.

Anne-Mai Salumäe,
neiuna Lillepea

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)