Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Olga Schihalejev valiti aasta õppejõuks

15.03.2023 | | Rubriik: Uudised


Olga Schihalejev.  TÜ kodulehelt poster.

Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna aasta õppejõu tiitli pälvis usuteaduskonna religioonipedagoogika kaasprofessor dr Olga Schihalejev.

Üks Olga Schihalejevi kandidatuuri ülesseadjatest, usuteaduskonna magistrant Pille-Riin Makilla ütles Eesti Kirikule, et „Olga Schihalejevi kasuks rääkis see, et ta on väga pühendunud õppejõud, kes võtab aja, et oma üliõpilastega tegeleda, tagasisidet anda ja koos edasi minna. Ta on väga hingega töö juures, temast kiirgab hoolivust“.

Praeguste ja endiste religioonipedagoogika tudengite koostatud aasta õppejõu esitamise kaaskirjas seisab veel, et tunnustuse pälvinu kohta jätkuks kiidusõnu terve eepose jagu, sest Schihalejev ongi õpetamise hea tava kehastus. Ta paelub üliõpilasi nii põnevate teemade kui ka oma isiksusega. Tema seminarid ja loengud on alati põhjalikult ette valmistatud, metoodiliselt mitmekesised, õpetatu seostub nn päriseluga ja on teaduspõhine. Koos peetud intellektuaalselt põnevad arutelud on olnud magistriõpingute üks vahvamaid osi. Silma jääb ka muhe huumorimeel ja oskus näha kõiges õppetundi.

Olga Schihalejevi peamised uurimisvaldkonnad on õpilaste suhtumine maailmavaatelisse mitmekesisusse, õpetajate strateegiad ning väärtuskasvatus koolides. Tartu ülikoolis õpetab ja juhendab ta üliõpilasi nii bakalaureuse-, magistri- kui ka doktoriõppes, eelkõige innustab ta neid, kelle sihiks on saada õpetajaks.

Tartu ülikoolis on 31 instituuti jagatud nelja valdkonna vahel. Aasta õppejõu auhinnaga tunnustatakse igas valdkonnas üht õppejõudu. Kandidaate saavad esitada üliõpilased. Lõppvaliku teeb TÜ üliõpilasesinduse hindamiskomisjon. 2022. aastal esitati tiitlile 131 ettepanekut, milles nimetati 104 õppejõudu. Aasta õppejõudude auhinnad anti üle 23. veebruaril.

Kätlin Liimets

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)