Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Oktoober on hõimukuu

14.10.2020 | | Rubriik: Teated

Hõimupäevad on kõige olulisem soome-ugri rah­vaid tutvustav ja koostööd edendav avalikkusele suu­natud sündmustesari Eestis ning kuuluvad rahvus­vahelise folklooriühenduse CIOFF festivalide hulka. Hõimupäevad on oluline sündmus Eesti, Soome ja Ungari vahelises kultuurialases koostöös.

2011. aastal võttis riigikogu vastu otsuse, mille ko­ha­selt on oktoobri kolmandal laupäeval tähistatav hõimu­päev riiklik tähtpäev. Sel aastal siis 17. oktoob­ril.

Eesti Rahva Muuseum tähistab oktoobrit suisa kui hõimukuud. Terve kuu jooksul on kolmapäevast pühapäevani avatud püsinäitus „Uurali kaja“, osalussaalis Muhu moodsa etnograafia näitus „Meie argipäeva vidussepidamise aeg“.

17. oktoobril kell 16 on Jakob Hurda saalis hõimupäevade peakontsert „Tee akkuna avõõ!“, mis sel aastal on pühendatud digiaastale ning kontsertlavastuses kasutatakse digitehnikat traditsiooni ning tänapäeva ühendava digisillana. Kontserdi lavastaja on Kadi Haamer.

Samal ajal on ERMis ka regilaulutuba, mida veavad Veronika Sõstar ja Sirje Penjam.

31. oktoobril kell 15 tuleb kokku hõimuklubi ning vaadatakse koos mari soost filmitegija Aleksei Aleksejevi etnograafilisi dokfilme „Lõikuspüha“ ja „Hanepäev“.  Päev on pühendatud Mari Vabariigi 100. aastapäevale. Aleksei Aleksejev on lõpetanud Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli. 

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)