Esileht » Uudis » Uudised »

Oikumeenilise žürii tänavune valik

06.12.2017 | | Rubriik: Uudised

Kõigi PÖFFil linastunud filmide eel võisid külastajad kinoekraanil näha PÖFFi sümbolit hunti. Kätlin Liimets

Pühapäeval lõppes Tallinnas ja Tartus toimunud 21. Pimedate Ööde filmifestival (PÖFF), millel valis oma lemmiku ka oikumeeniline žürii. Festivali üldvõidu ja 10 000 euro suuruse preemia pälvis Kõrgõzstani film „Öine avarii“.

Neljandat korda valis oma lemmikut teiste žüriide kõrval ka oikumeeniline žürii, millesse sel aastal kuulusid žürii esimees ja Eesti Kirikute Nõukogu president emeriitpeapiiskop Andres Põder, EAÕKst metropoliit Stefanus ja Madis Kolk, EELK esindaja Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu, EEKBKLi president Erki Tamm ja MPEÕKst Indrek Sammul.
Oikumeenilise žürii auhinna pälvis Lõuna-Korea film „Ekskavaator” (režissöör Ju-hyoung Lee), mis käsitles Lõuna-Korea 1980. aastate diktatuuri ajal toimunud sündmuste mõju nüüdisajale. Oikumeenilise žürii põhjendus oma valikule oli järgmine: „Film tõstatab konkreetsest ajaloolisest sündmusest lähtudes suuri üldinimlikke küsimusi südametunnistuse ja isikliku vastutuse kohta. Esile tõuseb kahetsuse ja andekspalumise olulisus lepituse ja rahu leidmisel, mis annab edasielamiseks uue võimaluse.“
Oikumeeniline žürii on ellu kutsutud, et tõsta esile film, mis oma stsenaariumi, näitlejate rollimängu ja lavastuse kaudu esindab olulisel määral kristlikke või maailmavaateüleseid üldinimlikke põhimõtteid, empaatilist ja üksteisega arvestavat elukorraldust, traditsioonilisi eluväärtusi ja elu pühadust. Film valiti põhivõistlusprogrammist ehk 18 filmi seast, millest kõigi puhul oli tegu maailma-, rahvusvahelise või Euroopa esilinastusega.
PÖFF on novembrikuus toimuv rahvusvaheline filmifestival, mis alates 2014. aastast kuulub Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni (FIAPF) otsusega rahvusvaheliselt sertifitseeritud võistlusprogrammiga ehk A-kategooria festivalide hulka. Festivali raames linastus 17 päeva jooksul 233 täispikka mängufilmi 70 riigist, lisaks said vaatajad osa samas suurusjärgus lühifilmidest.
Kätlin Liimets

Kui keegi on Kristuses, siis ta on uus loodu, vana on möödunud, vaata, uus on sündinud! (2Kr 5:17)