Esileht » Online » Online artiklid »

Oikumeeniline žürii Pimedate Ööde Filmifestivalil

30.10.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Pimedate Ööde Filmifestival ehk PÖFF  toimub sel aastal 13.-22. novembrini ja juba 19. korda. Euroopa Liidu põhja- ja idaosa mõjukaim filmifestival valiti eelmisel aastal maailma viieteistkümne parima filmifestivali sekka, jõudes samale tasemele Cannes’i filmifestivaliga.

Festival koondab enda alla kolm täismahus alafestivali – animatsiooni filmifestival “Animated Dreams”, laste- ja noortefilmide festival “Just Film” ning lühifilmide festival “Sleepwalkers.” Eelmise aasta statistika järgi käidi festivali filme vaatamas enam kui 77 500 korral, näidati 662 filmi ja toimus 835 linastust ning festivali külastas 566 filmitööstuse külalist ja ajakirjanikku Ameerikast Aasiani.

Möödunud aastal lisandus festivalile seitsmes – oikumeeniline žürii, mis kutsuti kokku Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajate seast. Žürii koosnes Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguste Liidu, Eesti Metodisti Kiriku, Rooma-Katoliku Kiriku, Eesti Apostlik Õigeusu Kiriku ning Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku esindajatest. Žürii ülesandeks oli valida PÖFF-i peaprogrammi filmide seast välja kõige rohkem kristlike väärtusi esindav ja populariseeriv film.

Ühisel meelel pika arutelu tulemusena valiti 2014. aasta kõige kristlikumaks filmiks Iraani režissööri Reza Mirkarimi film “Täna”, mis tekitab vaatajas soovi muutuda paremaks inimeseks, julgustab aitama abivajajat ja kingib lootust neile, kes selle kaotanud on. Oikumeenilise žürii rahalise auhinna väljapanemist toetas ettevõtja Indrek Luukas. Ka sel aastal jätkab oikumeeniline žürii oma tegevust ning ootame põnevusega, milline film sel korral enim kristlikke väärtusi kandvaks tituleeritakse.

Eelmisel aastal toimus oikumeenilise žürii töö raames ka oikumeeniline palvus Ukraina Kreeka-Katolikus Kirikus, kus ühiselt paluti Ukraina ja PÖFF-i eest.

Tänavu peetakse oikumeeniline palvus ”Maarjamaa auks” 22. novembril kell 17.00. Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus. Palvusel esitab Arvo Pärdi loomingut ansambel Vox Clamantis.

 

Linda Ümera                                                          Age Ploom

Oikumeenilise žürii koordinaator                    Kirikute noortekogu liige

Vt ka siit.

 

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)