Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Oikumeeniline žürii Pimedate Ööde Filmifestivalil

04.11.2015 | and | Rubriik: Kultuurielu

Pöffihunt koos 2014. aasta oikumeenilise züriiga. Erakogu

Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) toimub sel aastal 13.–22. novembrini juba 19. korda.

Euroopa Liidu põhja- ja idaosa mõjukaim filmifestival valiti eelmisel aastal maailma 15 parima filmifestivali sekka, jõudes samale tasemele Cannes’i filmifestivaliga.
Festival koondab enda alla kolm täismahus alafestivali: animatsiooni filmifestival «Animated Dreams», laste- ja noortefilmide festival «Just Film» ning lühifilmide festival «Sleepwalkers». Eelmise aasta statistika järgi käidi festivali filme vaatamas enam kui 77 500 korral, näidati 662 filmi ja toimus 835 linastust ning festivali külastas 566 filmitööstuse esindajat ja ajakirjanikku Ameerikast Aasiani.
Möödunud aastal lisandus festivalile seitsmes, oikumeeniline žürii, mis moodustati Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajatest. Žürii koosnes Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguste Liidu, Eesti Metodisti Kiriku, Rooma-Katoliku Kiriku, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku ning Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku esindajatest. Žürii ülesandeks oli valida PÖFFi peaprogrammi filmide seast välja kõige rohkem kristlikke väärtusi esindav ja populariseeriv film.
Ühisel meelel valiti pika arutelu tulemusena 2014. aasta kõige kristlikumaks filmiks Iraani režissööri Reza Mirkarimi linateos «Täna», mis tekitab vaatajas soovi muutuda paremaks inimeseks, julgustab aitama abivajajat ja kingib lootust neile, kes selle kaotanud on.
Oikumeenilise žürii rahalise auhinna väljapanemist toetas ettevõtja Indrek Luukas. Ka tänavu jätkab oikumeeniline žürii oma tegevust ning ootame põnevusega, milline film sel korral enim kristlikke väärtusi kandvaks tituleeritakse.
Eelmisel aastal toimus oikumeenilise žürii töö raames ka oikumeeniline palvus Ukraina kirikus, kus ühiselt paluti Ukraina ja PÖFFi eest. Tänavu peetakse oikumeeniline palvus «Maarjamaa auks» 22. novembril kell 17 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus. Palvusel esitab Arvo Pärdi loomingut ansambel Vox Clamantis.
Linda Ümera
Age Ploom

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)