Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ohvitserid ehitasid Ristile mälestusmüüri

29.08.2012 | | Rubriik: Uudised


Kristlikke ohvitsere ühendav sõpruskond pidas Harjumaal Risti kiriku juures töö ja palve laagrit, mille käigus rajasid vaikuse laste rahupaiga kompleksile mälestusmüüri.

«Kristlike ohvitseride vabatahtlik töö julgustab ja annab lootust, et headus leiab järjest enam tee eesti inimese südamesse ja selle headuse lätteks on Jumal ise,» ei jäta Risti koguduse õpetaja ja MTÜ Vaikuse Lapsed liige Annika Laats oma rõõmu vaka alla. Tema sõnul oli tegemist näitega isetust tööst, mille motoks «Soli Deo Gloria» (Au olgu üksnes Jumalale – toim.). «Tööd rassiti mehemoodi, peale kivimüüri ladumise oldi tõhusalt abiks ka koguduse talvepuude valmistamisel, mida sai kokku 60 rummi,» selgitab Laats, lisades, et päevad alustati ja lõpetati kirikus palvega.
«Meie viisiks ei ole ennast afišeerida, leiame, et heateost ei ole sünnis kõvasti ilmale pasundada,» räägib Tallinna Toompea Kaarli koguduse diakon kapten Lauri Kurvits. Võib-olla see on põhjuseks, miks avalikkus nendest tublidest meestest ja nende märkimisväärsest panusest palju kuulnud pole.
Kristliku maailmavaate alusel loodud liikumine koondab 27 ohvitseri, nende hulgas kolme EELK vaimulikku (Ants Tooming, Gustav Kutsar ja Lauri Kurvits), tegevuse hõlbustamiseks on asutatud ka mittetulundusühing. «Juhindume kristlikust ja isamaalisest maailmavaatest ning leiame, et peame enda sõnu ja mõtteid läbi teo väljendama,» selgitab Kurvits, nimetades, et igal aastal leitakse üks kogudus, kuhu paariks päevaks vähemalt 15 mehega appi minnakse.
Liina Raudvassar

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)