Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Nõval ollakse taevaisale tänulikud

29.10.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Rannakabeli tüüpi Nõva Olevi kirik on saanud uue katuse. Juhan Kilumets

Kui Nõva kogudus läinud pühapäeval kirikusse jumalateenistusele kogunes, siis juba vastvalminud katuse alla.

Nõva mändide vahel asub Mandri-Eesti vanim ja üks väiksematest puukirikutest, pärit 18. sajandist. Kui aastaid kattis pühakoda eterniitkatus, siis praegune, pikilaudadest ja tõrvatud katus meenutab ehitusaega 260 aastat tagasi – ka siis oli kirikul laudkatus.
Selles väikses koguduses on tõeks läinud ütlus, et kes ennast ise aitab, seda aitab ka Jumal. Kaks aastat tagasi vahetati tänu toetusele sein seina haaval kiriku alustalad ja laoti uus vundament. Aasta tagasi vahetati torni plekk-kate välja laudkatte vastu.
Kuna mitte iga puu, mis metsas kasvab, ei ole katuse jaoks sobiv, siis raiuti küll kogudusele kuuluvat metsa, aga müügiks. Sobivad männid leiti hoopis Vormsi koguduse maalt, oma laua ostis katusesse üle 80 annetaja, ütleb koguduse juhatuse esimees Silja Silver. Annetajate nimed leiab laudade siseküljelt, samuti pudelist, mis katuseräästa alla pandi.
Kui Rändmeistri töömehed katust vahetama hakkasid, selgus ka üllatav moment: pühakoda kattis eterniidi all veel lisaks aluslaudisele laudkatus ja laastukatus. Kogudus tänab Soome sõpruskogudusi ja kõiki annetajaid ning Rändmeistrit südamega tehtud töö eest.
Kahekordne tänu kuulub aga taevaisale, kes on lisaks lubanud kogudusel kasvada nii arvuliselt kui vaimselt. Kevadel tõrvatakse katus teist korda üle, plaanis on jätkata kiriku sise- ja välisviimistlusega. Järgmised projektid rahataotluseks on koostamisel.
Rita Puidet

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)