Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Nõval laulsid Lääne praostkonna koorid

06.06.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Laulupäeva rongkäik kulges Nõva kiriku juurest kooli juurde.
2 X urmas Lauri, Lääne Elu

Lääne praostkonna rahvas kogunes 2. juunil Nõvale, kus peeti praostkonna koguduste laulupäev „Meie kirik, meie riik“.

Päev algas jumalateenistusega Nõva Püha Olevi kirikus, kus teenisid praost Leevi Reinaru, abipraost Lembit Tammsalu ja praostkonna vaimulikud. Järgnes mälestushetk Vabadussõja mälestusmärgi juures. Kõneles reservkindralmajor Neeme Väli. Rongkäigus suunduti kiriku juurest kooli juurde, kus toimus praostkonnapäeva teine osa – laulupäev. „Sellist lippude ja lauluga rongkäiku pole Nõval pikka ega toimunud,“ tõdes Reinaru.
Kooli ruumides ja selle ümbruses sai õnne katsuda loteriis ja vaadata näitusi ning käsitöölised müüsid oma kaupa. Enne kooride esinemist tõi Nõva endiseks köstriks Mart Martiniks kehastunud Aino Aarniste, koguduse jutlustaja, peolisteni lustaka Nõva ajalugu käsitleva loo.
Pärast õnnestunud päeva tänas praost Leevi Reinaru kõiki ürituse kordaminekuks oma panuse andnuid. Ainult koostöö vormis, kaasates ka kohalikku omavalitsust, on sellised suured asjad võimalikud, toonitab praost oma pöördumises. Viidates päeva juhtmõttele „Meie kirik, meie riik“ ongi iga kristlase ülesanne ehitada kirikut ja ehitada riiki. Nii kiriku kui ka riigi ehitamine jätkub.
„Kristlastena on meie ülesanne palvetada oma kiriku ja riigi eest. Sõnakuulutuses on ustavateks kaaslasteks meie koguduste laulukoorid. Kasvab uus põlvkond, kes on vabas riigis sündinud. Meie ülesanne on õpetada ning leida nende jaoks seos kiriku, riigi ja Jumalaga,“ rõhutab Reinaru.
Lääne praostkonna kirikumuusikud andsid kauni kontserdiga, milleks oldi terve aasta usinalt proove tehtud, oma panuse kodumaa 100. sünnipäevaks. Seda kogeti lootes Jeesuse tõotusele: ja vaata, mina olen iga päev teie juures ajastu lõpuni.
Eesti Kirik

Pildigalerii:

Lääne praostkonna laulupäev toimus Nõva kooli õues.

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)