Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Nõva kogudus sai endale oma õpetaja

29.01.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

2011. aastast Nõva Püha Olevi kogudust diakonina teeninud Peeter Krall (62) seati pühapäeval, 26. jaanuaril sama koguduse õpetajaks.

Introduktsioonitalituse toimetas peapiiskop Andres Põder, teda assisteeris Lääne praostkonna praost assessor Tiit Salumäe, kes siiani oli ka Nõva koguduse hooldajaõpetaja.
«Koguduseelu korraldamine muutub ikka palju lihtsamaks ja asjaajamine loomulikumaks ning paindlikumaks,» vastab Peeter Krall Eesti Kiriku küsimusele, milliseid sisulisi muutusi äsjane introduktsioonitalitus vaimuliku ja koguduse reaalsesse ellu toob.
«Kõik, mis me koguduses seni isekeskis otsustasime, oli ju sisuliselt vaid nõuandvat iseloomu, sest juriidiliselt ei olnud sellel mingit kaalu,» toob ta näite, selgitades, et iga idee kinnitamiseks pidi kokku kutsuma koguduse juhtorgani, mille eesotsas oli hooldajaõpetaja ülesannetes praost Tiit Salumäe, kelle äärmiselt tihe töögraafik jälle ei võimaldanud igal ajal Nõvale tulla.
Õp Krall soovib sisse viia igapühapäevased jumalateenistused: «Oleme ilmikjutlustaja Aino Aarnistega kokku leppinud, et üle nädala toimuvad sõnateenistused ja ülejäänud on missad.»
Peeter Krall asus diakonina Nõva kogudust teenima kohe pärast diakoniordinatsiooni saamist, 25. märtsil 2011. aastal. Peeter Krall on ristitud ja konfirmeeritud 1990. aastal Keila Miikaeli kogudusse.
On lõpetanud sisekaitseakadeemia, metodisti kiriku teoloogilise seminari ja usuteaduse instituudi pastoraalseminari. Abielus, täiskasvanud tütre ja poja isa.
Eesti Kirik

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)