Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Nooruslikust vaimust kantud sünnipäev

25.11.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Teenib koguduse õpetaja Tiina Klement. Tuuli Korsar

Mustamäe Maarja Magdaleena viieaastane kogudus tähistas nädala jooksul erinevate üritustega aastapäeva, mis tipnes tänujumalateenistusega.

Kui vaadata kõike seda, millega noor kogudus tegeleb, võiks mõelda, kas saadakse tõesti alles viieseks. kuueliikmelisest tuumikust on kasvanud 70 inimest koondav tõeliselt noor kogudus, sest pooled selle liikmed on lapsed. Seepärast oli ka sünnipäevanädal kantud nooruslikust vaimust ja osavõtjaid jagus igale õhtule. Diakooniatöötaja Ülle Reimanni sõnul oleks võinud osalejaid rohkemgi olla.
Sünnipäevakutse said koguduse asutajaliikmed ja need, kes koguduse arengule kaasa aidanud. Jumalateenistusele kogunes poolsada inimest, teiste seas linnaosavanem Helle Kalda. Jumalateenistus läks koguduse ajalukku erilisena, sest esimest korda oli külas ja pidas jutluse peapiiskop Urmas Viilma. Koguduse ruumid Mustamäe linnaosavalitsuse maja keldrikorrusel said rahvast täis ja väikeses saalis oli kõigil silmside kirikupeaga.
Laulmas käisid Henry Laks, Jana Abzalon, Teet Kaur ja Aare Külama, keldi palveid luges Jaan Tammsalu ja loengu pidas Tõnu Lehtsaar. Iga kuu kolmandal laupäeval on koguduses kohtumine külalisega, seekord langes see sünnipäevanädalale. Külas käis Einar Laigna, tema luuletusi luges koguduseliige Kätlin Korjas.
Ka novembriilm tegi sünnipäevalapsele kingituse ja lubas mustamäelastel tulevase kiriku platsil maha pidada maastikumängu, puistates pidulistele vihma alles auhindade jagamisel. «Oleme väga rõõmsad võimaluse eest teenida inimesi siin Mustamäel,» ütleb koguduse õpetaja Tiina Klement, kes vaimulikuna on kasvanud koos kogudusega.
Rita Puidet

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)