Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Noortepastor peab ka jalgpalli mängima

29.08.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Talu laagrikeskus oli läinud nädalalõpul elevust ja kakskeelset jutuvada täis. Tallinna Püha Vaimu ja Soome Ylöjärvi kogudus pidasid juubelilaagrit, märkimaks 20 aastat toimunud ühiseid leerilaagreid.

Ylöjärvi praostkonna lehe Kirk­ko Näkyy suvenumbris meenutab vabatahtlik noorsootöö tegija Antti Honkkila, et aastaid tagasi võttis laagrilisi Sakus Ailamäe talus vastu põlvekõrgune hein ja kogu laagrikeskus oli üsna algeline. Ent tema meelest on Eestis toimunud laagrid olnud erilised, sest kogetud on tõelist külalislahkust. «Ligimesearmastus ja teistest hoolimine – sellest jääb midagi endalegi külge,» on öelnud laagrit korraldav Honkkila.
Laagri teine juht pastor Jyrki Koivisto ja Eesti-poolne korraldaja Püha Vaimu koguduse noorsootöö pastor Eha Kraft olid valmis vastu võtma paarkümmend erineva kasvatuse ja elukogemusega noort ning pakkuma kõigile meelepärast tegevust.
Leerilaagri vormis kavandatud kolm päeva sisaldas meenutusõhtut, lõkkeõhtut ja mõttetalguid. Kahjuks ei saanud pidupäevadel osaleda Püha Vaimu koguduse ja toonase õpetaja Jaan Kiivitiga (1940–2005) sõprussuhted loonud ja laagritele aluse pannud emeriitõpetaja Antero Honkkila, kellel oleks kindlasti palju kõnelda olnud.
Muidugi oli laagris Jumala kiituseks teenistus, tehti muusikat ja lauldi, sporditi ja peeti jalgpallivõistlus, kus vastamisi läksid pastorid-rühmajuhid ja leerilapsed.
Nagu paljudes teistes koguneb ka Püha Vaimu koguduses leeri rohkem täiskasvanuid kui noori. Koguduses tegutseb siiski toimekas peaaegu paarikümneliikmeline noorterühm, kinnitab Eha Kraft. Koostöö Ylöjärvi kogudusega pakub noortele ka hingehoidlikku tuge, sest meie koolides on kristlus üsna võõras nähtus.
Rita Puidet

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)