Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Noortepäevad lükkuvad edasi!

02.02.2022 | | Rubriik: Uudised

Nädalavahetusel toimuma pidanud Põltsamaa noorte talvepäevad lükkuvad edasi ja toimuvad 4.–6. märtsil. 

Järgnev artikkel on tehtud enne noortepäevade edasi lükkamise teate toimetusele saabumist. Artikli sisu on aktuaalne ka kuu aja  pärast.

Seekord on talvepäevad saanud pealkirja „Refill“, millega märgitakse, et Jeesus Kristus suudab inimese hinge pidevalt uuendada, selle taas ja taas täita. Piisab vaid tema poole pöörduda ja sinu hing ei jää kunagi tühjaks. 

Talvepäevadel Põltsamaal on pikk traditsioon – need toimuvad juba 25. korda. Kui möödunud aastal peeti talvepäevi virtuaalselt, siis sel aastal otsustati noored siiski Põltsamaale kutsuda. „Selle meeskonnaga olen julge, noored on professionaalsed ja käigu pealt on võimalik korralduslikku külge muuta,“ on sealne õpetaja Markus Haamer kindel. Talvepäevade kava on lakoonilisem, sest elu ümberringi muutub väga kiiresti ja tulijatele ei soovita pettumust valmistada. „Üllatusmoment on parem kui pettumus,“ ütleb Haamer. Meeskond, umbes kümme inimest, on tema sõnul pinge all ja tohutus ootuses.

Programm on küll varasemast pisut erinev, tegevused on rohkem paiksemad ja põhitähelepanu pööratud enam jumalasõnale. Näiteks proovitakse esmakordselt isiklikku piiblilugemist. Õpetaja hindabki just seda, kui talvepäevadele tullakse enese vaimse kasvamise ja teiste tundmaõppimise pärast, mitte ennekõike mõnd ägedat bändi kuulama. Ja ega needki talvepäevad muusikata möödu – muusikalist kosti pakub majabänd. 

Talvepäevade teemat võiks mõtestada ka kui noortepäevadele uue elu andmist. Nagu alati, on oodatud noored erinevatest konfessioonidest. Nii on loota, et talvepäevad ikka jätkuvad, et on piisavalt noori, kellele talvepäevad ja kristlik sõnum korda lähevad. 

Seekord oodatakse Põltsamaale pisut vanemat seltskonda, sest päevade sisugi on mõtlikum. Aga tähtis on, et kõigil oleks mõnus olla. Kes veel registreerinud ei ole, saab seda teha. Aga meeskond on seadnud osalemisele ka piiri, 50 inimest. Iga tulija peab olema kindel, et ta on terve. 

„Tulge rõõmsa meelega, olete oodatud,“ ütleb õpetaja Markus Haamer.

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)