Esileht » Uudis » Uudised »

Noortepäevad Kambjas

30.05.2012 | | Rubriik: Uudised

Suveks plaane tehes on õige aeg reserveerida endale üks nädalalõpp Tartu lähistel Kambjas, kus 5.–8. juulini toimub kristlik noortefestival teemal «Kahe maa kodanik».
Festivali korraldustoimkonna juht Kristjan Luhamets innustab vaimulikke ja koguduse noortetöö tegijaid koondama oma koguduse ja kogukonna kristlikust vaimsusest huvitatud noored, jagama neile infot noortefestivalist ning aitama korraldada Kambjasse jõudmist. «Väga oluliseks töölõiguks festivali korraldamisel ongi teavitustöö. Seetõttu saavad kõik kaasa aidata päevade kordaminekule,» rõhutab ta Eesti Kirikule ja lisab, et huvi korral saadab korraldustoimkond e-posti teel infoplakati ning üksikasjalist informatsiooni ürituse kohta.
Kristjan Luhamets selgitab, et kristlik noortefestival toimub Kambja kirikus ja selle lähimas ümbruses. Ööbitakse telkides kiriku ümber, vihmase ilma korral saab olla kirikus. Pealava, kuhu on kutsutud esinema «oma ala parimad, kes veel ei ole kuulsaks saada jõudnud», on üles seatud kiriku läheduses koolimajas. Nagu traditsiooniks saanud, on programmi lõimitud rohkelt palvehetki ning ühist osadust, tehakse rühmatöid ja korraldatakse Vembu-Tembu heategevuslaat, saab kohtuda vanade sõpradega ning sõlmida uusi tutvusi. 
Esmakordselt on festival osavõtjatele tasuta, raha kulub vaid söögi peale. Toitu saab osta kohapeal kohvikus või tellides toitlustuspaketi, mis koosneb üheksast söögikorrast ja maksab kokku 15 eurot. «Loomulikult tõi see korraldajatele tööd juurde, sest tuli leida sponsoreid,» nendib Luhamets, lisades, et tegemist on omamoodi prooviprojektiga.
Programmiga saab tutvuda festivali koduleheküljel http://www.jape.ee, samas saab ennast ka registreerida osavõtjaks.
Kristlik noortefestival «Järgmine Peatus ehk JäPe» on EELK suvistest kirikunoorte päevadest välja kasvanud oikumeeniline festival, mis ühendab Eesti kristlikke noori. Kuigi üritus on kasvanud üle meie kiriku piiride, on kandvaks korraldajaks jätkuvalt laste- ja noorsootöö ühendus.
Eesti Kirik

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)