Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Noortejuhid said kokku Rannamõisas

25.12.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Hetk Rannamõisa seminarilt. Esineb Joel Reinaru. LNÜ Facebooki-leht

EELK laste- ja noorsootöö ühenduse (LNÜ) üheks viljakaks ja õnnistusrikkaks töövormiks on kujunenud noortejuhtide seminarid.

„Seminaride eesmärk on tuua kokku EELK noortejuhid, et neid varustada ning julgustada,“ selgitas LNÜ tegevjuht Triin Salmu Eesti Kirikule. Teine seminar neljasest sarjast toimus 22.–24. novembrini EELK Rannamõisa koguduse majas. Sedapuhku olid teemaks vaimuannid. „Meie meeskonna arvates on tegemist olulise teemaga, millest võib-olla üldkiriklikult väga palju ei räägita,“ kinnitas Salmu. Kutsus ju ka Paulus üles endale vaimuande nõutama.
Esinejateks olid Rannamõisas kohalik õpetaja Aare Kimmel, EELK noortetöötegijad Joel Reinaru ja Linda Sakala ning Ivo Unt ja Jaan Lorens nelipühi kirikust. Kohale tuli 31 noort, neist suurem osa luterlased. Ent osavõtjaid oli ka baptistikirikust ja Valguse Tee kogudusest.
Viljandi Jaani koguduse noortejuht Elsbet Helena Tiitus tõstis seminarist esile Reinaru ettekannet kuulvast palvest ning ühist palvetamist ja Jumala ülistamist. „Kuid nende päevade üks ilusamaid osasid minu jaoks oli laupäevaõhtune palve- ja ülistusteenistus „Isa juurde“ Nõmme Lunastaja kirikus, mis liigutas mind pisarateni,“ lisas ta.
Seminaridelt on Tiitus õppinud uusi mänge, laule ja üldse palju kasulikke teadmisi noortetöö arendamiseks oma koguduses. Samuti on seminaridel sõlmitud tutvused viinud ühiste üritusteni teiste koguduste noortega, mis on kõigile alati meeldinud.
Triin Salmu kinnitab, et noorterühmade vahelised kontaktid on tõepoolest viimasel ajal tihenenud. Tema sõnul püüab LNÜgi olla kontaktis võimalikult paljude noortetöö tegijatega, mis tänu seminaridele ja iga-aastasele JäPe festivalile on ka õnnestunud.
Noortejuhid on Salmu sõnul meie kirikus sageli vabatahtlikest teismelised. Nende panusega on põhjust igati rahul olla: „Noored on motiveeritud ja tunnevad Jumala kutset seda tööd teha. Nad on innukad, tublid ja Kristuses kinni.“ Samas kinnitab LNÜ tegevjuht, et noortetöös on oluline ka järjepidevus ja uute noorte pealekasvamine.
Rain Soosaar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)