Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Noortejuhid saavad koolitust

24.05.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Noortejuhid koos Rannamõisas.
Joel Reinaru

LNÜ korraldas aprillis Rannamõisas noortejuhtide seminari.

Eesmärgiks on tuua kokku noortejuhte üle Eesti ning varustada neid oskuste ja teadmistega noortetööks. Koos ja üksteiselt õppides kasvatakse üheskoos Jumala sõnas ja koguduses teenimises.
Noortejuhtide seminar alustas teist hooaega, mis koosneb neljast nädalavahetusest ja kestab kaks aastat. Sel kevadel alustas uus grupp noori, kes on juba tegemas oma koguduses noortetööd või soovivad töös kaasa teenida. Kahe aasta jooksul tehakse seminare andidest, kutsumustest, juhtimisest, mentorlusest, Piiblist, palvest ja noortetööks vajalikust ,,tööriistakastist“.
Esimesel seminaril Rannamõisas oli kohal ligi kolmkümmend noort. Koos osaleti reedeõhtusel Rannamõisa Noortekohvikul ning laupäeval jätkati õppimistuhinas.
Esimese piiblitunni pidas noortele peapiiskop Urmas Viil­ma, kes rääkis kutsumusest ning vaimuandidest ja nende kasutamisest koguduses. Helen Kuldkepi seminaril selgitati välja noorte vaimuannid ja oskused, millega nad saaksid oma koguduses kaasa aidata. Päeva teises seminaris jaotuti kaheks. Edasijõudnutele rääkis Saku koguduses noortetööd tegev Ranno Seppel noortetöö analüüsist ja teisele grupile Rannamõisa noortejuht Raul Suurväli identiteedist.
Päevast ei puudunud ka seiklus – orienteeruti vihmas, lumes ja rahes! Õhtul rääkis iga noortejuht oma noortetööst. Pühapäeval käidi koos Rannamõisa kirikus jumalateenistusel, kus teeniti kaasa muusikaga.
,,Väiksest soovist Jumalat teenida ja headest eeskujudest sünnib julgus võtta vastutus. Ja selliseid noori on meie kirikus palju,“ ütles seminarile tagasi vaadates üks selle eestvedajatest Joel Reinaru. Tõesti, kõik noored tulevad seminarile tahtega teenida ning teadmiste ja oskuste seljakotid pakitakse täis kõike head ja paremat, mida igaüks saab oma kodukoguduses rakendada.
Hanna Maria Salong

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)