Esileht » Uudis » Uudised »

Noored Plussmeedia tegijad said tunnustuse

03.11.2021 | | Rubriik: Uudised


Tunnustuse võttis lõikustänupühal Tallinna toomkirikus vastu Katarina Kaleininkas.               

Noored õpivad kiiresti, neil on julgust katsetada ja eksida. Ja teha järeldusi oma vigadest, ütleb ajakirja Pluss peatoimetaja Joel Reinaru.

Ajakiri Pluss on ilmunud kümme aastat. Laste- ja Noorsootöö Ühendus valis ajakirja toimkonna 2020. aasta noortetöö tegijaks. Toimkond sai tunnustuse selle eest, et ka piirangute ajal suutsid noored välja anda noortele mõeldud kristlikku ajakirja. Ajakiri on väga hea ja jätkusuutlik olnud juba üle kümne aasta, ütleb ühenduse esimees ja tegevjuht Triin Salmu

Kogu ajakirja ilmumisaja on peatoimetaja ametis olnud Joel Reinaru, kes on ühtlasi Lääne-Nigula koguduse nõukogu ja juhatuse liige. Tegevtoimetajate ülesandeid täidavad Sirli Kaera ja Katarina Kaleininkas.

Küsimusele, mida tähendab toimetuse jaoks LNÜ tunnustus, vastavad Joel ja Katarina, et see annab tunda, et kirikus on noortel oluline roll ning nad kannavad seda vastutust väärikalt. 

„Eelkõige peame siinkohal silmas meie umbes 40 vabatahtlikku, kellele see tunnustus kuulub ja kes nüüdseks juba 10 aasta jooksul on panustanud kristliku meedia tegemisse,“ ütleb Joel. Mõlemad kinnitavad, et toimetusel on vabatahtlikega väga tihe side ja nad on omapoolsed tänusõnad koos suure kommikarbiga edasi andnud ja üheskoos maiustanud.

Suure hulga vabatahtlike kaasamine ja innustamine pole ilmselt lihtne, aga toimetajad ütlevad, et pigem saavad noored võimaluse rakendada oma andeid ja suunata oma innukuse jumalasõna jagamisse, tutvuda meediamaailmaga, õppida ja omandada oskusi endale sobivas tempos. 

„Oleme väga rõõmsad, et saame neilt nii palju sisendit, mida siis üheskoos pakendada näiteks ajakirja kaante vahele. Selgelt on näha ka see, et noored, kellel on huvi asja vastu, on võimelised väga kiirelt õppima ja tegema ka järeldusi oma vigadest. Mitu inimest on Plussmeedia kaudu leidnud endale valdkonna, milles nad tegutsevad praegu professionaalidena,“ kinnitab Katarina.

Vanemad inimesed teavad võib-olla ainult toimkonna välja antavat ajakirja, sest mõne korra aastas jõuab see postkasti, või heal juhul Pereraadios kavas olevat saadet „Plusspunkt“. Aga nende tegevuse jälgijad on kindlasti kursis ka sotsiaalvõrgustikus FBs avaldatavaga. Peaaegu iga päev leiab sealt uue postituse, kristliku sõnumiga mõttetera või muusikapala, mis on toeks noorte usukindlusele, just kui kinnitades, et sa pole üksi. 

Joel Reinaru ütleb, et toimkonna tööl on algusest peale olnud kaks eesmärki: kuulutada evangeeliumi ning lasta noortel jagada oma kogemusi ja tunnistusi, mida Jeesus nende elus on teinud ja mida nende jaoks tähendab elada kristlasena. 

Teiseks on Plussmeedia õppimise ja harjutamise koht: kogu ajakirja materjal, nii ideed kui ka teostus, tuleb noortelt. Kõigil suurematel valdkondadel – ajakirjal, raadio- ja videotööl ning sotsiaalmeedia kanalitel – on eraldi vastutaja. 

„See tähendab, et noor saab ise valida, millises meediavaldkonnas ta soovib kaasa lüüa,“ selgitab Reinaru. Kord kuus kogunevad valdkondade juhid üle vaatama suuremat pilti. Ta jagab arvamust, et tehes õpib kordades rohkem ja kiiremini kui lihtsalt õpikuid lugedes. Ja kinnitab, et noortel on julgust katsetada ja eksida, järeldusi teha ja uuesti proovida. 

Tiim imestab, mida kõike on lubanud Jumal korda minna. Jumala käsi on vägevalt nende töö peal olnud juba üle kümne aasta. „Meie osa on olla sõnakuulelik. Tänapäeva maailmas meie kätte antud võimalusi ei tohi kasutamata jätta, et rääkida Jeesusest ja igavesest elust, mida ta pakub!“

Joel Reinaru ja Katarina Kaleininka sõnul on kõigile tegijatele kindlasti kõige olulisem see, et ajakirja loetakse ja tellitakse. Nende soov on, et väärt sõnum noortelt noortele tõesti jõuaks sinna, kuhu see mõeldud on. Selles saab olla abiks iga inimene, iga kogudus ning koguduseliige, kes võib ajakirja tellida endale, ristilapsele või naabripoisile.

Rita Puidet

Pildigalerii:


Nii toimetuse kui ka vabatahtlike jaoks oodatud sündmuseks on tiimipäev, ühiselt jagatud osadus. 2 x Erakogu.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)