Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Noore vaimuliku lisandumine annab lootust

24.02.2021 | | Rubriik: Esileht
Robert Bunder vastu võtmas diakoni ordinatsiooni. Ordinatsiooni jumalateenistusel teenisid (vasakult) Andrus Mõttus, Ants Tooming, piiskop Joel Luhamets ja Kristjan Luhamets. Kätlin Liimets.

21. veebruaril ordineeris piiskop Joel Luhamets Kambja kirikus diakoniks Tartu ülikooli usuteaduskonna magistrandi Robert Bunderi (22), kes hiljuti lõpetas usuteaduse instituudi pastoraalseminari diakonikoolituse.

„Tunnen aukartust ja tänulikkust, et siiski Jumala riigi tööd saab teha, arvestades, et olud koroonakriisi ajal on keerulised. Ehk on ordinatsioon paastuaja alguses isegi hea! Juhib mõtted Kristuse kannatusele, tema lunastustööle ja ristile, mida iga vaimulik peab kandma, nagu praost Ants Tooming täna jutluses ütles,“ jagas värskelt ordineeritud EELK noorim vaimulik diakon Robert Bunder vahetult pärast ametisse pühitsemist.

Soe ja udune paastuaja esimene pühapäev tõi Kambja kirikusse kokku pea poolsada inimest, kelle seas paistis silma palju noori. Kahtlemata on sündmuseks järjest süvenevas pandeemiakriisis uue vaimuliku lisandumine hingekarjaste ridadesse, ent veel erilisemaks tegi selle ordineeritava vanus: neid, kes gümnaasiumist ülikooli ja sealt otse kirikusse teenima tuleksid, on aina vähemaks jäänud. Noore pühendunud vaimuliku lisandumine annab lootust ja täidab südame rõõmuga.

Ordinatsioonil assisteerisid piiskop Joel Luhametsa praost Ants Tooming, Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets ja pastor loci Andrus Mõttus. Enne pühitsuspalvet ja käte pealepanemist soovis piiskop Luhamets ordineeritavale väge ja võidmist: „Selles ametis, kuhu astud, vajad erilist Jumala väge, Jumala abi ja Jumala jõudu. Amet pole kerge, vaid tähendab selles maailmas vastuvoolu ujumist. Siiski võid kogeda, et hinges on rahu ja rõõm Pühas Vaimus. Olgu olukorrad kui keerukad tahes, Jumal kinnitab sind!“

Robert Bunder õpib Tartu ülikooli usuteaduskonna magistrantuuri esimesel kursusel ja on õpetaja Andrus Mõttuse juhendamisel Kambja kogudust praktikandina teeninud alates eelmise aasta augustist. Enne seda olnud aktiivne Tartu Pauluse koguduse liige ja juhtinud sealset noortetööd. Detsembris valiti ta EELK Laste- ja Noorsootöö Ühenduse juhatuse liikmeks. 2017. aastal võitis ülevabariigilise usundiõpetuse olümpiaadi. Elab koos abikaasa ja pisikese tütrega Kambjas ja tema tulevikusiht on selge: „Kaugem siht on ikkagi kirikuõpetaja amet ja pastoraalseminar. Paljud neist, kes mind sel teel on toetanud, olid ka täna siin: piiskop Luhamets, õpetajad Kristjan Luhamets ning Andrus Mõttus. Aitäh neile!“

Kätlin Liimets

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)