Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Nõmmel kutsuti inimesi lauluga Jumala juurde

08.06.2016 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga

Nõmme Rahu kiriku aia laululaval esinevad mudilas- ja lastekoorid, dirigeerib Imbi Laas. Tiiu Pikkur

Pühapäeva pärastlõunal oli Nõmme Rahu kiriku aias rahvarohke – peeti Tallinna praostkonna laulupäeva «Kutse Jumala riiki».

Kontsert-jumalateenistusel teenisid peapiiskop Urmas Viilma, emeriitpeapiiskop Andres Põder, piiskop Einar Soone, abipraost Arho Tuhkru ja praostkonna  vaimulikud.

Jumala kutse paljudeni
Nõmme koguduse õpetaja assessor Ove Sander tervitas kohalviibijaid ja ütles: «Tänase pühapäeva üle on Jumala sõna Matteuse evangeeliumist, kus Kristus ütleb: «Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise!» (Mt 11:28).
See sõna on eelkõige armusõna, Issand Jeesus Kristus kutsub meid enda juurde ja tõotab kinkida meile hingamise, rahu, rõõmu ja lootuse. Aga see on ka vastutuse sõna, me ei tea, kui kaua meid veel kutsutakse. Oleme kutsutud vastama sellele igaüks ise, oma kogudusega ja kirikuna tervikuna.
See sõna on ka teenimise sõna, tähendab kutset tunnistama ja edasi andma. Kui täna oleme kogunenud siia laulu- ja muusikarahvana, siis mida muud me teeme, kui laulu läbi kutsume koos Kristusega ja Kristuse eest inimesi Jumala juurde tulema. Soovin, et võiksime Issanda kutse vastu võtta igaüks oma koormate ja muredega, aga ka rõõmsa eluga, ja olla tööriistadeks Jumala kätes, et viia Jumala kutset paljudeni!»
Tervitama tulnud Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik tuletas meelde, et Nõmme kiriku aias on lauldud juba enne Teist maailmasõda, mil tänavu 90. sünnipäeva tähistav Nõmme oli uhke ja iseseisev linn. Taasiseseisvumise järel on kaunis traditsioon ellu äratatud ja unikaalne paekivist treppidega laululava oma algse kasutuse leidnud. Tervitamas oli ka abilinnapea Arvo Sarapuu.

Lastekooride esiletõus
Ühtekokku laulis 17 koori: nais-, sega-, kammer-, laste- ja mudilaskoorid, keda juhatas 13 dirigenti, lisaks 11 instrumentalisti ning sopran Sigrid Mutso.
Kõlas peamiselt eesti interpreetide looming, hõlmates nii uuemat kui vanemat koorimuusikat. Kavas oli ka kaks 18. juunil oma 100. sünnipäeva tähistava Roman Toi teost.
Eriliselt tuleks sel aastal esile tõsta praostkonna lastekooride head taset. Lapsi oli laval tavalisest palju rohkem ja nende innukale esinemisele oli tore kaasa elada. Siinjuures kiitus Tallinna Kaarli kooli ja koguduse, Toomkooli ning Nõmme Rahu koguduse lastele ja dirigentidele.
Organist oli Piret Aidulo, klaverit mängis Urmas Lattikas, kaastegev kammeransambel. Laulupäeva korraldasid Tallinna praostkond ja Nõmme Rahu kogudus, peakorraldaja oli praostkonna muusikatöö koordinaator Imbi Laas. Laulupäeva õnnestumisele aitasid kaasa paljud kooride dirigendid, muusikud ja muidugi lauljad päris väikestest kuni väärikate lauljateni. Tänu ka tehnilisele meeskonnale ja kohvikupidajatele. Kõiki osalejaid tänas peapiiskop Urmas Viil­ma.
Tiiu Pikkur

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)