Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Nõmme Rahu kogudus on rahul

22.12.2010 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Jumalateenistusel osalesid ja kolleegi toetasid diakon Urmas Karileet (taga vasakult), õpetaja Arho Tuhkru, ees assessor Ove Sander ja emeriitpeapiiskop Kuno Pajula. Vastordineeritud diakon Martin Lall ees keskel.  Siimon SanderNeljandal advendil ordineeriti Nõmme Rahu koguduses diakoniks Martin Lall (46), kes on koguduses tegev juba paarkümmend aastat.
Nõmme rahu koguduse õpetaja Ove Sander iseloomustab Martin Lalli kui tublit ja õppivat inimest, kel lisaks magistrikraadile ajaloos, teoloogias ja ärijuhtimises on Tartu ülikooli usuteaduskonna juures valmimas doktoritöö teoloogias. Lalli enda sõnul on tema doktoritöö huviorbiidis kiriku ajalugu, täpsemalt vennastekoguduse liikumine (Eestis) 18. sajandil: «Ma tahan esile tuua vennastekoguduse liikumise hea osa ja mõju ja keskendun just 18. sajandile.»
Ove Sanderi sõnul on lisaks liturgilisele elule ja kiriklikule teenimisele Martin Lall palju kaasa löönud ja panustanud tööle väikerühmades, samuti on olnud suur hulk välissuhteid tema peal. Lalli sõnul valdavad teda kaksipidi tunded, ta ütleb, et ei olnud nii suureks kogudusepoolseks toetuseks valmis. «Tunnen, et inimesed on minuga kaasas,» lisab ta.
Martin Lall jääb tööle Rahu koguduse juurde ning lööb kaasa ka Saksa Lunastaja kiriku misjoniprojektis.
Igapäevaselt tegeleb Martin Lall valgus- ja neoonreklaamide müügiga. Martin Lall on abielus ja naudib juba neljandat aastat vanaisaseisust.
Mari Paenurm

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)