Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Nõmme Rahu kirikus tähistati Tartu rahu aastapäeva

05.02.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Küünlapäeval, 2. veebruaril tähistati Nõmme Rahu kirikus piduliku kontsert-jumalateenistusega Tartu rahulepingu 84. aastapäeva.
Jumalateenistusel teenis ja pidas kõne koguduse õpetaja Ove Sander, orelil mängis Toomas Trass ja laulis sopran Pille Lill. Viimase pingini hõivatud kirikus pidas päevakohase kõne Trivimi Velliste. Päeva tähtsust rõhutades oli kirikus üles rivistatud pikk lipuvalve alates Eesti lipust, Nõmme, Nõmme Heakorra Seltsi, Kaitseliidu, Kodutütarde, poliitvangide, Nõmme koolide jt lippudeni.
Nõmme koguduse esimese õpetaja Anton Eilarti ettepanekul otsustati kirik 1924. aastal pühendada Tartu rahulepingu mälestuseks. Nõmme Rahu kirikus on Tartu rahu aastapäeva tähistamine kindel traditsioon. Kontsert-jumalateenistusel kõneldes rõhutasid nii õpetaja Sander kui ka tuntud ühiskonnategelane Trivimi Velliste, et ajalooliste tähtpäevade tähistamisel on eriline tähtsus noortele, selgitamaks neile, et Eesti riik pole uus riik, vaid tegu on järjepideva omariiklusega, millele seaduslik alus pandi 2. veebruaril 1920. aastal Tartu rahulepingu sõlmimisega.
Tiiu Pikkur

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)