Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Nõmme Rahu kirikus hakkavad toimuma piibliõhtud

28.08.2013 | | Rubriik: Teated

Alates 10. septembrist toimuvad Nõmme Rahu kirikus (Võsu 5) teisipäeviti kell 18 piibliõpetuse õhtud.
Tegu on sarjaga, mille käigus 12 õhtul on võimalus teada saada, kuidas Jeesuse tähendamissõnad kõlasid tollel ajal elanud inimestele. Kuidas Jeesuse aja inimesed mõistsid suure õpetaja sõnu lähtuvalt nende endi kultuurist ja kommetest? Õpetajateks on staažikad soome evangelistid Ilkka Puhakka ja Seppo Niemeläinen, kes on tuntud oma lihtsa ja arusaadava, igapäevase eluga haakuva õpetusviisi poolest. Mõlemad mehed on töötanud aastaid Soome Rahva Piibliseltsi evangelistidena ja nüüd töötavad misjoniorganisatsioonis Agape Europe. Ilkka on külastanud 20 aasta vältel Venemaa vanglaid ja kuulutanud seal evangeeliumi.
Ilkka Puhakka, kes on aastakümneid uurinud semi kultuuri ja Jeesuse õpetust lähtuvalt sellest kontekstist, ütleb: «Jeesus kõneles inimestele tähendamissõnadega. Tähendamissõna ei ole mingi niisama lugu või muinasjutt lapsele, vaid näide – semi kultuuri viis kõnelda tähtsatest asjadest. Olles tutvunud sügavamalt tähendamissõnadega, olen püüdnud kuulata neid Jeesuse aja inimese kõrvadega ning mõistnud, et neis peitub vägevaid asju!»
Esimene õhtu «Tähendus sõnade taga» toimub Nõmme Rahu kirikus teisipäeval, 10. septembril kell 18 ja siis edasi igal teisipäeval kuni 26. novembrini. Õhtu koosneb muusikast ja õpetusest. Õhtu lõpus on võimalus eestpalveks ning sellele järgneb kohvilaud kogudusemajas. Kõneldu tõlgitakse eesti keelde.
Piibliõhtud on avatud kõigile huvilistele. Eelregistreerimine ei ole vajalik ja õhtud on tasuta, kuid kohapeal toimub vabatahtlik korjandus korralduskulude katteks. Sarja korraldajaks on Misjonikeskus. Kui sul on Piibel olemas, võta see kaasa! Kui ei ole, saad kohapeal Piiblit laenata.
Sigrid Põld,
Misjonikeskuse peasekretäri kt

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)