Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Nõmme koguduse motoklubi valmistub hooajaks

03.06.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Nõmme koguduse motoklubilistest on seekord pildile jäänud Marek Alveus (vasakult), Ulvar Kullerkupp ning Liina ja Ove Sander.
Tiiu Pikkur

Ehkki kevad on sel aastal ilusate ilmadega kitsipoolne olnud, on mootorratturid oma kaherattalised sõbrad katuse alt välja toonud ja esimesed sõidudki tehtud.

Nõmme Rahu koguduse rüpes kogub hoogu kristlik motoklubi – sõpruskond, kes peab lugu ühistest retkedest vabas looduses. Koguduse liige Marek Alveus on staažikas motomees, kes kilomeetreid neelanud Eestis ja kaugemalgi. Temal on grupis sõitmise võlud ja valud hästi teada. Koguduse õpetaja Ove Sandri armastus mootorrattasõidu vastu on samuti teada-tuntud. Muide, soojal ajal põristab nii mõnigi kirikuline Nõmmele pühapäevasele jumalateenistusele mootorrattaga.
Alveuse sõnul idanes mõte koos sõitma minna juba mõnda aega. «Ja möödunud sügisel siinsamas kiriku ees leppisimegi kokku, et sõidame Juuru koguduse õpetaja Kalle Kõivu ametisse pühitsemisele mootorratastega,» meenutab ta. «Üks koguduse liige tuli veel ja nii me kolmekesi sõitsimegi. Saime sellest sõidust nii positiivse emotsiooni, et otsustasime sel suvel rohkem koos sõita, kas mõne toreda õpetaja juurde või mõnd huvitavat hoonet vaatama.»
Üks ilus eesmärk on Nõmme motokristlastel sel suvel veel, nimelt võtta reisidele kaasa ja kinkida edasi uut motopiiblit «Plaan B», mis peale pühakirjateksti, palvete ja kümne käsu sisaldab tunnistusi kristlikelt mootorratturitelt. Nõmme koguduse motoklubi suvi tõotab mõndagi huvitavat. Marek Alveus kinnitab: kõik huvilised on oodatud!
Tiiu Pikkur

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)