Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Nelja Tuule ristirännaku teed viivad Haapsallu

10.06.2009 | | Rubriik: Esileht

Haapsalu linn tähistab 730. sünnipäeva, juubeli tipphetked on 19.–21. juunini. Foto: Sirje Semm

EELK Misjonikeskus korraldab teist korda suvise misjonikampaania Nelja Tuule ristirännak.
Neli rühma stardib juuni keskel neljast Eestimaa servast ja kõigi teekonnad lõpevad 20. juunil Haapsalu linna 730. sünnipäeval.
Kõik neli rühma on isenäolised ja koosnevad eri vanuses vabatahtlikest rännulistest ja Eestis töötavatest misjonäridest. Narva rühm on venekeelne ja selle põhiosa moodustavad Venemaalt Ingeri kiriku noorte misjonikursuse õpilased oma juhendajatega. Nende marsruut kulgeb läbi Rakvere, Tapa ja Tallinna, grupijuhtideks on Jukka ja Maria Repo.
Tallinnast asub teele Joel Reinaru ja Titta Hämäläineni juhtimisel grupp, kes korraldab noorteõhtuid Rannamõisas, Kohilas, Nabalas, Riisiperes ja Taeblas. Abiks on noorteklubi ESIK liikmeid. Kõik noored on oodatud õhtutele (kontakt
titta.hamalainen@eelk.ee).
Tartu grupi rännak kulgeb läbi Võnnu, Kambja, Kõpu, Rannu, Järvakandi ja Rapla. Peatustes on palvused, osadusõhtud ja lasteüritused. Juhivad Liliann ja Hannu Keskinen (liliann.keskinen@eelk.ee).
Saaremaal ja Hiiumaal reisiv rühm peab marsruudile jäävates kirikutes hommiku-, keskpäeva- ja õhtupalvusi, külastab hooldekodusid ja teeb heakorratööd. Juhtideks on Kaisa Kirikal ja Kirsti Malmi (kaisa.kirikal@eelk.ee).Väike soomekeelne rühm  korraldab Haapsalus viibivatele soome turistidele soomekeelseid jaanipäevapalvusi sanatooriumides.
Haapsallu jõutakse laupäeva, 20. juuni hommikul ning teenitakse linnarahvast ja juubelikülalisi piiskopilinnuse piirkonnas. Kella 12–18 on  lasteprogramm linnuse mänguväljakul. Samal ajal toimuvad toomkirikus igal täistunnil kristluse ja elu põhiküsimusi käsitlevad miniloengud ning igal pooltunnil vaimulikud veerandid erinevates keeltes. On avatud kristliku kirjanduse müük ja punkt Kuulan Sind, võimalus vestelda ka kohvilaua ääres.
Kesklinnas on 2–3 veejagamise punkti, kus janustele jagatakse tasuta vett ja kutsutakse neid kirikusse. Juubelipäeva lõpetab kontsert, kus esinevad sõpruslinnade koorid Saksamaalt ja Haapsalust.
Nelja Tuule ristirännaku idee sündis misjonikeskuses Leevi Reinaru ja Kirsti Malmi ühisel vestlusel paar aastat tagasi, kui arutati, kuidas võiksime aktiivsemalt kuulutada evangeeliumi, kaasates selleks koguduseliikmeid. Mullusel ristirännakul, mis lõppes Paides, osales 30 inimest ja kogemus oli väga julgustav. Loodetavasti saab ristirännakust traditsioon, mis aitab ka luterlikel kogudustel hea sõnumiga kiriku müüride vahelt välja tulla ning annab eriti noortele inimestele võimaluse saada kogemusi misjonitööst.
Tartu ja saarte rühmades on veel mõni vaba koht, liitumiseks palume võtta ühendust otse grupijuhtidega. Väga vajalikud on ka läkitajad, eestpalvetajad.

Kirsti Malmi

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)