Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nelja Tuule ristirännak tõi rõõmu ka küladesse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kaasteelised mitmelt maalt Haapsalu Maria-Magdaleena kiriku ees; valmis jagama rännakul rõõmusõnumit nii kirikuis kui külades. Sirje Semm
19.–26. augustini peeti Haapsalus ja Läänemaal Nelja Tuule ristirännakut, mis viis rõõmusõnumi ka väikestesse küladesse.

Taolist suurt ettevõtmist, nagu Nelja Tuule ristirännak kahtlemata on, hakatakse planeerima juba talvel; korraldusmeeskond, kellest suurema osa on siiani moodustanud soomlastest misjonärid ja kiriku töötegijad, on otsimas igal aastal abilisi ja vabatahtlikke, kelle toel ettevõtmine teoks saab.
Sel aastal langes ristirännak osaliselt kokku missio ja muude suuremate kiriklike ettevõtmistega Läänemaal, mistõttu oli loomulik, et rändajad jagasid sõnumit just seal. «Olime oma töös paindlikud. Kui ühes külas ei olnud kuulajaid, siis sõitsime teise,» kõneles misjonikeskuse poolt ettevõtmist koordineeriv Kirsti Malmi.
Nii läks Ridala vallas, kus lõpuks leiti mänguplats paneelmajade vahel ning kuhu hulk piirkonna lapsi ja teisi huvilisi kohale tuli. Vormsil korrastasid rändurid veidi kiriku ümbrust ning kohalikele lastele pakuti kirikuseiklust. Sinna olid tulnud pea kõik saare pered, kes oskasid ühisest koosolemisest ka täit rõõmu tunda.
Kokku võttis seekordsest rännakust korraldusmeeskonna koosseisus osa 18 inimest Tallinnast, Pärnust, Põlvast, Tartust ja mujalt. Jagati vett, kirikulehte, korraldati mänge, tehti näomaalinguid, punuti patse, tehti õlamassaaži – kõnetati inimest seeläbi, mida ta sel hetkel oli valmis vastu võtma ja mida vajas.
«Juba näiteks missiol jagasime ligi 600 topsi vett ja tänu sponsorite toetusele saime anda ka kamajooki,» rääkis Kirsti Malmi. Külalistena olid mitmes kandis kaasas kolm kaasteelist Marimaalt ja kaks Tatarstanist, kes liikusid 2000 km kaugusele mikrobussiga, mis enamat välja ei võtnud kui 70 km/h.
Kirsti Malmi sõnul otsitakse järgmise aasta rännaku toimkonda nii juhti kui meeskonnalisa, et siis ühiselt juba konkreetsemaid plaane teha. Malmi lisas ka, et pikisilmi on oodatud luterlased, ristirännak ise on olnud alati oikumeeniline.
Mari Paenurm