Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Nelipühal viipekeeles ja tänumeeles

03.06.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Hannu Honkkilale annavad EELK koostöömedali üle õpetajad Gustav Piir ja Tiiu Hermat.
Erakogu

Nelipüha hommikul ootas Tallinna Püha Vaimu kirikusse tulnud koguduseliikmeid üllatus.

Harjunud kombel lauluraamat ja teenistuse kava võetud ja sirvima hakatud, avastati, et teenistuse kord on hoopis omapärane. Protsessiooni ja alguskoraali järel kasvas üllatus veelgi – teenistust peeti viipekeeles ning koguduse õpetaja Gustav Piir oli ennast juhtliturgi kohalt tõlgi rolli taandanud. Mõnigi vaatas kava uuesti ja märkas alles siis, et tähistatakse EELK viipekeelse töö 20. aastapäeva.
Miks just nelipühal? Sellele heitis valgust peapiiskopi Urmas Viilma saadetud tervitus – just nelipühal anti Jeesuse jüngritele võime kuulutada evangeeliumi kõikides maailma keeltes ning on ju ka viipekeel võrdne kõigi teiste keeltega ja viipekeelne töö kirikus sama vajalik kui kõik muud töövaldkonnad.
Tervituskõnele järgnes liigutav hetk: viipekeelse koguduse kauaaegsele sõbrale ja toetajale Hannu Honkkilale anti üle EELK koostöömedal. Tunnustus oli igati teenitud, oli ju tollane Helsingi piirkonna kurtidepastor Honkkila see, kes aitas viipekeelsele teenimisele EELKs aluse panna, korraldas koolitusi, aitas rahvusvahelisi kontakte luua ning oli osaline viipekeelse koguduse elus ka pärast pensionile jäämist.
Seejärel kinnitas kogu kirikutäis rahvast üksmeelselt, et jäädakse ka edaspidi ustavaks oma leeripäeval antud tõotusele ning palutakse ikka ja jälle Püha Vaimu juhatust ja abi kristlase raskel teel.
Hannu Honkkila andis üle Helsingi piiskopi Irja Askola tervituse ja kingituse.
Ühises kohvilauas meenutati värvikamaid seiku koos käidud teelt, ringi rändasid eri aastate leeripildid, juttu jätkus kauaks. Paljud läksid veel uuesti kirikusse vaatama fotonäitust. Sealsed pildid kutsusid esile üha uusi ja uusi mälestusi. Näitus jääb üles kogu suveks. Võime olla tänulikud, et Jumal on oma Vaimu läbi meid kandnud ja nii palju kauneid hetki kinkinud.
Tiiu Hermat

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)