Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Nelipühal sai kogudus uue kirikuvanema

10.06.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Hanna Järve võtab vastu Lea Saare õnnitlusi. Rita Puidet.

Taastatavas Tartu Maarja kirikus seati nelipühal kirikuvanema ametisse Hanna Järve.

Johannese evangeeliumis ütleb Jeesus: „Kes armastab mind, seda armastab minu Isa, ja mina armastan teda ning näitan talle ennast“ (Jh 14:21). Aastaid armastusega kirikuvanemana õpetajale abiliseks olnud Tiit Võlli andis nelipühateenistusel ameti üle Hanna Järvele, kes õpetaja Joona Toivaneni teenimise ajal sai ka kirikuvanema koolituse. Nüüd sai ta ameti tunnusena õpetaja Timo Švedkolt õnnistuse ja kaela varasemalt Võllile kuulunud ametiristi. 

Kogudus on väga tänulik, et tervislikel põhjustel ametist loobuma pidanud Tiidu asemel võtab kirikuvanema kohustused üle aktiivne noor. Hanna on kogudusega liitumisest alates julgenud võtta endale erinevaid kohustusi. Möödunud aastal lõi ta aktiivselt kaasa kiriku taastamisega seotud korjandustes ja pälvis linnapealt tänukirja. 

Ta on katnud pühapäevast kohvilauda, aga tundnud, et tahab koguduses suuremat vastutust. Hanna ütleb: „Olen üsna värske kristlane ja suurema vastutusega tunnen, et saan just niimoodi paremini Jumalat teenida ja tema ligiolu tunda.“

Koguduse juhatuse esimees Lea Saar tunnustab: „Hanna on ilusa hingega noor inimene, keda Jumal on kutsunud teenima oma riiki ja andnud selleks vajamineva ande. Ta on paari aasta jooksul kirikuvanema ametit saanud harjutada. Kogudus on Jumalale väga tänulik Tiidu ja Hanna eest.“

Suurel kirikupühal rõõmustas kogudus ka juhatuse esimehe äsja olnud sünnipäeva üle ning võis pärast teenistust kogudusemaja õues koos aega veeta ja tordil hea maitsta lasta.

Rita Puidet

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)