Esileht » Uudis » Esileht »

Nelipühal on Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus tänujumalateenistus

11.05.2016 | | Rubriik: Esileht

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik tänab ja tunnustab oma tublisid töötegijaid ja kaastöölisi Teeneteristi ordenite ja aukirjadega tänujumalateenistusel Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus nelipühal, 15. mail kell 17.
Jumalateenistusel teenivad peapiiskop Urmas Viil­ma ja Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru; laulab Hageri koguduse kammerkoor Lambertus (dirigendid Sigrid Põld ja Merle Liblik), mängib Rapla pasunakoor (Aigar Kostabi).
Elutööpreemia saab Ruhnu koguduse õpetaja Harri-Johannes Rein. EELK I järgu Teeneteristi laureaadiks on eurosaadik, Tartu Pauluse koguduse toetaja Andrus Ansip. EELK II järgu Teeneteristi saab Lääne-Harju praost Jüri Vallsalu. EELK III järgu Teeneteristi laureaate on sellel aastal 20. Lisaks antakse üle 4 EELK koostöömedalit, 4 EELK Teeneteristi tunnustusmärki, 76 EELK aukirja ja tunnustatakse aasta tegijaid.
EELK tänukirja saavad 87 inimest ja need antakse üle kogudustes kohapeal.
Kiriku uksed on avatud kõigile. Pärast jumalateenistust on kirikus kaetud kohvilaud. Kui oled varasemalt saanud EELK ordeni, siis kanna seda uhkusega kirikusse jumalateenistusele tulles!

Vaata, me läheme üles Jeruusalemma ja seal viiakse lõpule kõik see, mis prohvetid on kirjutanud Inimese Pojast! (Lk 18:31)