Esileht » Online » Online artiklid »

Nelipühal avatakse taas Laurentiuse kiriku uksed

10.06.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Kuressaare kesklinnas asuva Laurentiuse kiriku renoveerimistööd said alguse juba 1998. aastal ja on vahelduva eduga kestnud tänase päevani.

2008. aastal jõuti taastamistöödega kiriku pikihoone lae renoveerimiseni, mis tingis olukorra, kus linna vanim pühakoda tuli ligi pooleks aastaks sulgeda. Kogudus rajas selle tarbeks 2007. aasta suveks Kauba tn 5 hoovimajja saali, millest kujunes järgnevatel aastatel koguduse nn talvekirik. 2008. aastast on kolitud vanast kirikust koguduse maja saali ja tagasi koguni kuuel korral. See on nõudnud kõigilt osapooltelt suurt kannatlikkust ja pikka meelt.

Viimane kolimine?

Käesoleva aasta alguses tekkis kogudusel lootus, et tänavu jääb kolimine viimaseks korraks. Märtsi algusest 15 nädalat kestnud renoveerimistööd jõuavad eeloleval nädalavahetusel seisu, kus kiriku saalis on võimalik läbi viia jumalateenistusi, talitusi ja kontserte.

Rändmeister OÜ restauraatorid on otsustanud väärika hoone taastamisel mitte kiirustada, vaid iga tegevust enne hoolega läbi kaaluda. Kuna tööde alguses koostatud eskiisprojekt oli moraalselt vananenud, tuli koostada uus detailne renoveerimisprojekt, mille võttis ette ka esialgse projekti juures töötanud Svea Volmer. Tööde koordinaatori ja teostaja rollis on olnud tuntud ja tunnustatud Juhan Kilumets.

Edasi loe Meie Maast.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)