Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Neitsi Maarja külaskäigud Kairos El Waraqi kirikus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jumalaema on ilmunud mitmel kontinendil ja erinevatel ajastutel.
Euroopas on kõige kuulsamad kohad Lourdes Lõuna-Prantsusmaal (19. saj) ja Fatima Portugalis (1917. a). Neist on saanud kõige populaarsemad palverännakukeskused.
Uue aastatuhande alguses paistavad märkimisväärsed sündmused Egiptuses. Maar­ja ilmub seal mitmes kohas ja teeb end nähtavaks kõigile kohalolijaile, ka muhameedlastele.
On huvitav teada, et juba 1968. a oli temast juttu: siis ta ilmus Zeitunis – Kairost põhja pool – ja isegi president Nasser tunnistas, et ta on oma ihusilmaga näinud Neitsi Maarjat!
Pärast Zeituni sündmusi oli kuulda uutest ilmumistest Kesk-Egiptuses, nimelt Assiuti katedraali katusel 2000. a lõpul ja 2001. a esimestel kuudel.
Nüüd ilmub Maarja uuesti 2009. a 11. detsembrist saadik Kairos Giza linnaosas peaaegu püramiidide jalal, El Waraqi kiriku fassaadil. Ja tänapäeva fotoaparaatidega saab teda ka pildistada.
Mitmed turistid on teinud ülesvõtteid, millel võib ära tunda valge naisekuju peasissekäigu juures või kellatornide vahel. Samal ajal on ka märgata kummalisi valgusenähtusi, hiilgavaid tuvisid ja sätendavaid tähti.
Mõned asjatundjad seletavad, et siin ei saa olla tegemist laserkiirtega ega hologrammidega, kõne alla ei tule mingi elektrivalguse fenomen.
Egiptuse televisioon ning ajakirjandus vaidlevad kirglikult nende seletamatute nähtuste üle. Kõigil on selge, et seekord ei saa olla juttu optilisest illusioonist, kuigi mõned ajalehed püüavad kahtlustada kristlasi eriti kavalalt väljatöötatud propagandaaktsioonis.
Tuleb meeles pidada, et Egiptuses käib juba pikemat aega halastamatu koptide tagakiusamine. Need on nüüd vaimustatud veendumuses, et taevas ei jäta neid hätta.
Muhameedlased seevastu hoiavad suu kinni. Aga rahvast tuleb igalt poolt imet vaatama, kuigi politsei püüab inimesi laiali ajada.
Maarja ilmumine tähendab Jumala sõnumit. See saadetakse inimkonnale tavaliselt mõne suure sõja või revolutsiooni eel. Tänapäeval puudutab see arvatavasti Lähis-Ida ja selle hädaohte.
Kummaline paistab aga sündmuste mahavaikimine kristlikes maades. Meie ajakirjandus jookseb tormi, kui kuskil midagi harukordset juhtub.
Jumalaema ilmumine Egiptuses on jäänud vähemalt Prantsusmaal kahe silma vahele. Sain sellest teada alles veebruari lõpus ühe vähe levinud kristliku nädalalehe kaudu…
Fanny de Sivers


Ülesvõte Neitsi Maarjast El Waraqi kiriku fassaadil Kairos. Pildil võib ära tunda valge naisekuju kellatornide vahel. Internet