Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Need, kes kõnnivad koos Jumalaga

03.02.2021 | | Rubriik: Kirikuelu, Ühiskond
„Eenoki põlvkonna“ saate salvestamisel Pereraadio Tartu stuudios: Tiit Kuusemaa (vasakult), Ilmar Sirkel helipuldis ja Eenok Haamer. Pereraadio.

Pereraadios on alates septembrist kord kuus eetris saade „Eenoki põlvkond“.

Saatejuht Eenok Haamer (85), kolme koguduse õpetaja, veab umbes tunnipikkust saadet koos oma vestluskaaslasega, kelleks on olnud vaimulikud Tiit Kuusemaa, Andres Mäevere, Marek Roots ja Andrus Mõttus. Vaimulikud, kes eriliste sidemete kaudu erinevatel eluetappidel saatejuhiga seotud. Igat saadet juhib sisse palve ja Piibli kirjakoht, mis on aluseks saatele. 

Saate pealkiri ei ole juhuslik, tunnistab Eenok Haamer ja räägib, kuidas tema vanemad oma esiklapsele nime valides olid üksmeelel, et see on Eenok, sest kõige lühem, aga kõige ilusam elulugu Piiblis on Eenoki lugu. „Nõnda oli kõiki Eenoki elupäevi kolmsada kuuskümmend viis aastat. Eenok kõndis koos Jumalaga, ja siis ei olnud teda enam, sest Jumal võttis tema ära.“ (1Ms 5: 23–24) 

„Et ka mina võiksin olla see, kes käib koos Jumalaga. Mitte Eenok ei olnud tähtis, vaid Jumal on alati kõige tähtsam,“ selgitab ta kuulajatele autorisaate ülesehitust. Eenok Haamer on suurepärane saatejuht, mõjus, sügava ja selge sõnumiga, imeliste meenutustega (jõulusaade). Vestlussaadetes meenutatakse ühiseid kokkupuutepunkte eluteel. Tõekspidamised, mis inimesi kannavad läbi elu, on ülesehitavad ja julgustavad, et koos Jumalaga saame lootusrikkalt vaadata tulevikku. 

Esimese saate külaline oli Puhja koguduse õpetaja Tiit Kuusemaa, kes kunagi hipiliikumise lainel tuli Mustveesse. 19 aastat Eenokist noorem, alustas kellamehena. „Kuigi põlvkond on meie vahet, ei taju ma enam end pojana, vaid oleme ühel tasandil õlg õla kõrval, vaimuvennad,“ ütles Tiit Kuusemaa, kes oli tänulik vestlussaate eest: „Olen saanud endast jagada midagi, mis minusse on kogunenud. Me vajame üksteiselt seda tarkust ja kogemust.“ 

Võru koguduse õpetaja Andres Mäevere loeb Eenokit oma seenioriks, kelle juures ta tudengina praktikal oli. „Sina oled esimene ja ainuke prooviaasta kandidaat, kes mulle on saadetud,“ ütles Eenok Haamer. Suvel saab Andres Mäeverel Võrus 40 aastat teenimist ja Eenok Haameril on staaži 57 aastat Mustvees. Kaks vaimulikku, üks õpilane ja teine õpetaja, seotud läbi teenimise. 

Saade „Eenoki põlvkond“ on Pereraadio kodulehel järelkuulatav. 

Sirje Semm

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)