Esileht » Online » Online artiklid »

Narva premeeris küünlajala leidjat 5000 krooniga

05.10.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Narva linnavalitsus tegi korralduse eraldada eelarve reservfondist kultuuriosakonnale 5000 krooni, et see annaks raha üle kohalikule luteri kogudusele. Sel moel hüvitati preemiaraha, mille kirik annetas inimesele, kelle info aitas leida 100 000 krooni maksva varastatud küünlajala. "Politsei sai koguduselt raha ning andis selle kodanikule, kes aitas meil seda kuritegu avastada," teatas ajalehele Ida politseiprefektuuri pressiesindaja Jelena Filippova.

Küünlajalg varastati Kreenholmi tänaval asuvast Aleksandri koguduse väikesest kirikust ajavahemikul 22. juuli õhtust 23. juuli õhtuni.

Septembris leidis politsei varastatud küünlajala üles. See oli peidetud Narva tühermaale. Enne seda peeti kinni neli narvalasest kahtlusalust, keda on varemgi kohtulikult karistatud. Uurimise andmeil on nad möödunud suve jooksul pannud toime mitu vargust. Üht neist neljast – 24aastast Kirilli – on varem juba kolmel korral kriminaalkorras karistatud ning ta pani küünlajala varguse toime katseajal.

Varastatud küünlajalg on valmistatud hõbedast eelmise sajandi alguses. Eelmisel aastal toodi ta tagasi Soomest, kuhu see oli sattunud pärast Kallivere (Venemaa Föderatsiooni Leningradi oblasti Kingissepa rajoon) ingerisoomlaste kiriku purustamist sõja ajal. Varem ühendas Kallivere ja Narva luterlasi üks kogudus. Praegusel ajal kaitstakse seda küünlajalga Soome seadustega kui nüüdseks juba olematu Kallivere kiriku reliikviat.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)