Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Narva Aleksandri kogudusel lasub hiigelnõue

15.10.2013 | | Rubriik: Online artiklid

EELK Narva Aleksandri kogudus ei lepi kolmapäeval Viru maakohtus langetatud otsusega, mille järgi  peab kogudus tasuma ASile Eviko üle poole miljoni euro, ja teda esindavad juristid kaebavad otsuse edasi.

Kui Põhjarannik päev pärast Viru maakohtu otsust, mille järgi EELK Narva Aleksandri kogudus peab ASile Eviko tasuma üle 530 000 euro, koguduse õpetajalt Villu Jürjolt uuris, kust kavatsetakse see summa võtta, ütles too, et koguduse kassas on 3000 eurot ja peale selle on uue oreli soetamiseks arvel 9000 eurot.

Praost infosulus

“Kui keegi kujutab ette, et Eestimaa kogudustel on kuskil miljoneid eurosid, siis ta eksib. Kas me peame selleks midagi oma kinnisvarast või maadest müüma, on vara rääkida, sest kahtlemata kaevatakse kohtuotsus edasi. Kui meie võidame järgmises kohtuinstantsis, kaebavad jällegi väljapressija esindajad edasi. Igal juhul kestab see aastaid,” ütles Jürjo.

Kirikuõpetaja saatis Põhjarannikule ka avalduse pealkirjaga “Narva Aleksandri kogudusel on oht langeda väljapressija ohvriks”, mis lõpeb kinnitusega, et Narva Aleksandri kogudus ei ole kelleltki võtnud laenu “ühtegi senti ega kopikat ega võlgne väljapressijale midagi”, ning et kogudus pole tellinud suurkiriku taastamisel mingeid töid, mille eest oleks tasumata – sellega tegeles SA Narva Aleksandri Kirik.

Põhjarannik pöördus ka EELK Viru praostkonna praosti Peeter Kalduri poole, küsimaks tema kommentaari toimuva kohta. Praost tunnistas, et teda on skandaalse kohtuasja üksikasjadest teadmatuses hoitud.

Edasi loe Põhjarannikust.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)