Esileht » Online » Online artiklid »

Narva Aleksandri kogudus likvideeritakse

23.11.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Täna toimunud Narva Aleksandri koguduse nõukogu koosolekul otsustati kogudus likvideerida ja alustada pankrotimenetlust.

Viru praosti Peeter Kalduri sõnul on Narva Aleksandri koguduse pankrot ainuvõimalik väljapääs olukorrast, kus koguduse võlad ulatuvad 1,3 miljoni euroni, koguduse vara väärtus on aga umbes 700 000 eurot, vahendasid ERRi raadiouudised.

Praost süüdistab võlgades koguduse eelmiseid juhte ning nendib, et võla tekkimisel on käitutud äärmiselt rumalalt. «Praeguses situatsioonis, mis on meil tekkinud, on ikkagi edasiminek kõige õigem ja vajalikum,» rääkis Kaldur.

Kokku on Narva Aleksandri kogudusel 11 hoonestatud ja hoonestamata kinnistut, mis pankrotivarana müüki lähevad. Neist kõige väärtuslikum on kahtlemata Narva Aleksandri kirik, mille taastamist on riik toetanud umbes kahe miljoni euroga.

Tänavu mais jättis Tartu ringkonnakohus muutmata maakohtu otsuse, millega pidi Narva Aleksandri kogudus maksma ehitusfirmale Eviko 531 000 eurot. Eviko teatel üritas ettevõte võlaküsimust kogudusega korduvalt kohtuväliselt lahendada kuni 2011. aastani ning kuni selle ajani tunnistas koguduse juhatuse liige ja kirikuõpetaja Villu Jürjo võlgnevust ning lubas võla tasuda. Seoses hagi aegumistähtaja lähenemisega pöördus ehitusfirma 2011. aasta lõpus kohtusse.

Kohtus asus Jürjo võlasuhteid eitama, nimetades hagi väljapressimiseks. Nii Viru maakohus kui Tartu ringkonnakohus tuvastasid, et kirikuõpetaja väited ei pea paika ehk kogudus on laenu saanud ja seda kasutanud.

Edasi loe Postimehest.

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)