Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Narva Aleksandri kirikus toimusid filmivõtted

28.06.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Filmivõttelt Narva Aleksandri kirikus.
Ilja Smirnov

Narva Aleksandri kiriku paljunäinud müürid olid taas tunnistajaks filmivõtetele.

8. juuni Põhjarannik kirjutab režissöör Ari Alexander Magnussoni Islandi-Eesti-Norra ühisfilmi „Mihkel“ võtetest kirikus. Artikli autor Teet Korsten ütleb, et see on kolmas film, mille kaadreid kirikus filmitud. Esimene neist oli 2005. aastal Vene režissööri Oleg Fessenko „Nõid“. Teine film oli Rainer Sarneti „Idioot“, mis võeti peaaegu tervikuna selles pühakojas üles 2010. aastal.
1. juunil kolmanda filmi „Mihkel“ võtetel seisis keset kirikut avatud kirst. Kirikus filmiti stseeni, kus filmi nimitegelane kohtub kellegi matustel oma tüdruksõbra Veraga ja kohalikest statistid pidid matuselisi kehastama. Õpetaja Urmas Karileet nõustas vaimulikku kehastama pidanud näitlejat Rein Oja, kuidas talitust läbi viia.
Režissöör avab filmi tausta: „Film põhineb päriselt toimunud sündmustel, mis leidsid aset 2004. aastal. Lugu kõneleb kahest kasuvennast – Igorist, kes on venelane, aga Eestis sirgunud, ja Mihklist. Nad on pärit ühest kodust, aga Igo­ril on keeruline taust, ta on isaga tülis ja seetõttu veidi tasakaalust väljas. Filmi tegevus ulatub aastani 1991, mil Island tunnustas esimese riigina Baltimaade vabadust. Sellega film algab. Vennad mängivad rannas ja leiavad kivi ning tõdevad, et tegu on vist tükiga komeedist.“
Filmi esilinastus Eestis on 2018. aasta kevadel.
Eesti Kirik

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)