Esileht » Uudis » Uudised »

Narva Aleksandri kirikus on taas võimalik näha imet

09.11.2018 | | Rubriik: Uudised

narvaÕpetaja Urmas Karileet annab teada, et tänu Jumalale ja paljude heade inimeste kaasabile on 13.–16. novembrini Aleksandri kirikus Eesti Kontserdi korraldatav kontserdisari „Aleksandri hääl“, mida toetavad kultuuriministeerium, Narva linn, EELK Toetusfond ja ettevõtja Heiti Hääl. Narva Aleksandri kiriku saal avaneb imeliste häältega.
13. novembril õnnistab peapiiskop Urmas Viilma kiriku suure saali taas avatuks kontsertideks ja muudeks sündmusteks. Igal õhtul on erinev kontsert. Esinejad on Moskvast, Peterburist, Tallinnast ja Narvast. Kontsertide eel on esimest korda Eestis 15 minuti pikkune videoinstallatsioon nimega „Taevas Narva kohal“, mis kuvatakse kiriku suure saali kuppellaele (fotol).
Narva Aleksandri kiriku taasavamise auks on teisipäeval, 13. novembril kell 19 algaval kontserdil esinemas sopran Natalja Kreslina (Moskva) koos Peterburi ja Eesti interpreetidega. Kavas J. S. Bach, Händel, Vähi, improvisatsioonid klassika teemadel.
14. novembri kontserdi peateos on Vivaldi „Gloria“, kava täiendavad J. S. Bachi aariad. Sellest saab viimase aja parim barokkmuusika kontsert Eestis!
15. novembril on prof Kalle Randalu klaveriõhtu koos Narva linna sümfooniaorkestriga. Esitatakse Mozarti klaverikontserti nr 21, soolona kõlab Liszti imekaunis looming.
16. novembril esitab rahvusmeeskoor, politsei- ja piirivalveorkester koos solistiga eesti ja vene vaimulikku muusikat. Kontserdi peateos on Pärt Uusbergi 2014. aastal valminud, Hando Runneli tekstile loodud teos „Taevalikud sõnumid“ meeskoorile ja puhkpilliorkestrile.
Kultuuride ja religioonide piiril seisev võimas Narva Aleksandri kirik on kutsuvalt avatud taasavamise pidustusteks. Vaata ka: www.aleksandernarva.ee.
Eesti Kirik

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)