Esileht » Online » Online artiklid »

Narva Aleksandri kiriku võlausaldaja süüdistab hiigelvõla tekkimises EELK konsistooriumi

24.11.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Narva Aleksandri kiriku koguduse nõukogu otsus taotleda enda pankrotti tuli võlausaldajatele halva üllatusena, kelle hinnangul on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku konsistoorium oma tegevusetusega asjatult võlga kasvatanud. Kui koguduse pankrot välja kuulutatakse, on tegemist Eesti Vabariigis pretsedendiga.

Narva Aleksandri Suurkirik läheb suure tõenäosusega enampakkumisele, sest kiriku renoveerimiseks loodud sihtasutus võttis 2009. aastal võlgu, ei suutnud seda tagasi maksta ja praeguseks on võlg koos viivisega kasvanud 1,3 miljoni euroni, vahendas „Aktuaalne kaamera“.

Sihtasutuse Narva Kirik moodustasid kirikukogudus, kultuuriministeerium ja Narva linn. Laenu võttis kiriku toonane õpetaja Villu Jürjo praeguseks kogudusest välja visatud Heiki Lättemaa mahitusel, kes oli ühtlasi ka sihtasutuses projektijuht. Villu Jürjo eitab igasugust võlga.

„Allkiri puudutab väidetavalt lepingut Narva Aleksandri koguduse ja Eviko vahel, aga võltsitud pole mitte ainult allkiri, vaid ka kogu leping oli fantaasia,“ ütles Jürjo.

Riigikohus jättis jõusse ringkonnakohtu otsuse, mille järgi on võlanõuded seaduslikud. „Öeldakse, et loll saab kirikus ka peksa, antud juhul vist ongi nii juhtunud. Kui sa annad kirikule laenu, siis ei tule selle peale, et küsida hüpoteeke või muid tagatisi, sa eeldad, et kirik käitub ausalt ja ei himusta võõrast vara,“ rääkis hageja esindaja, Cavere õigusbüroo jurist Kerli Kase.

Edasi loe ERR Uudistest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)