Esileht » Online » Online artiklid »

Narva Aleksandri kiriku tulevik kontserdipaigana on publiku kätes

13.11.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Teisipäeval avab Narva Aleksandri kirik peale pikka vaikelu taas publikule uksed. Taasavamist tähistatakse kontserdisarjaga “Aleksandri hääl” ja uhke valgusinstallatsiooniga. Kiriku edasine tegevus kontserdisaalina sõltub publikuhuvist.

Kiriku taasavamine sai teoks tänu riigi poolt eraldatud rahale, mille eest kogudus kuppelsaalis hädapärase remondi tegi, soojapuhurid muretses ja lisaks soetati uhke videoinstallatsioonitehnika, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Tänasest kuni reedeni kestev Eesti ja Venemaa muusikute kontserdikava justkui rõhutab kirikuvõlvidele projietseeritavat Narva ajalugu. “Muusika on mõeldud selleks, et seda algust rõhutada ja nüüd, kus on lubatud rahvas uuesti Aleksandri kiriku saali, ma arvan, et meile endilegi kulub see marjaks ära, saada aru, milline see akustika siin täpselt on, ja siis mõelda, mis saab tulevikus,” ütles SA Eesti Kontsert juht Jüri Leiten.

Narva Maarja kogudus loodab, et kontserdid jäävad kirikusse ka edaspidi.

Edasi ERR Uudistest.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)