Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Naiskoor tähistas süünipäeva

08.12.2006 | | Rubriik: Kultuurielu

18. novembril tähistas kontserdiga oma 10. sünnipäeva Viljandi Jaani koguduse naiskoor Iris.

Kooril on aja jooksul olnud mitu dirigenti: Riina Trumm (koori asutaja), Riina Jürimäe ja Diana Viia. Viimased kuus aastat on kollektiiv laulnud Taimi Välba käe all. Suurt rõõmu teeb see, et eakate naiskoorina alustanud kollektiiviga on tänaseks liitunud hulk nooremaid lauljaid.

Lisaks koorile astusid kontserdil üles kaunihäälne bariton Jüri Liiva, koori ridadesse kuuluv plokkflöödimängija Sirje Sei, rahvamuusikud Elo Kalda ja Rainer Koik ning Heidi Plakso klaveril ja Tõnis Tulp kitarril.

Sünnipäevakontsert oli väga hingekosutav. Taimi Välba on osanud koorile valida repertuaari, mis kõnetab kuulajaid ühtviisi nii sõnumi kui ka muusika kaudu. Olgu siinkohal mainitud Don Wyrtzen’i laul «Hea karjane», Piret Ripsi «Agnus Dei» ja D. Schune «Jumal on kõikjal». Viimasele andis eriti värvi Jüri Liiva soolo.

Kontsert lõppes aga L Clark’i lauluga «Armastage üksteist», mis andis edasi Jeesuse sõnumi: «Nõnda nagu mina teid olen armastanud, armastage teiegi üksteist!» (Jh 13:34).

Pärast kontserti anti koori dirigentidele ning asutajaliikmetele üle Viljandi praostkonna ja Kirikumuusika Liidu tänukirjad. Koorijuht Taimi Välba pälvis ka EELK aukirja teenete eest kirikumuusika edendamisel.

Soovin koorile palju Jumala õnnistust ja hoidmist ning jätkuvalt rõõmu laulmisest!

Helika Gustavson,

,

Kirikumuusika Liidu peasekretär

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)