Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Naised palvetasid rahu eest

08.03.2023 | | Rubriik: Kirikuelu, Ühiskond

Piiblitundi viib läbi Robert Bunder.  Koguduse arhiiv

Läinud laupäeval kogunesid naised üle Eesti palvetama. Tegelikult mitte ainult Rannus ja Eestis laiemalt, vaid üle maailma.

Rahu eest palvetatakse vaat et kahesajas riigis, Eestis aastast 1995. Sel aastal valmistasid palvepäeva tekstid ette Taiwani naised. Tänavune palveteema tuleneb Pauluse kirjast efeslastele 1:15: „Ma sain kuulda teie usust“. 

Juba aastaid on Eestis palvepäevaga liitunud Valga praostkond, nii ka sel aastal. Esmakordselt koguneti Rannu kirikusse ja naiste eestkõnelejaks oli Carmen Karabelnik,kes ütleb, et iga võimalus ühiseks palveks kokku tulla on oluline: „Tähtis on hoida väljakujunenud traditsioone.“ Ta lisab, et tähtis on Jumalat tänada, et ta on loonud mind just selliseks meheks või just selliseks naiseks, kes ma olen. „See on Jumala parim plaan, et me oleme mehed ja naised oma erinevate andide ja õnnistustega ning üheskoos tahame sügavamalt tundma õppida, mida see meie jaoks tähendab.“ 

Carmen ütleb, et erakordne roll andis võimaluse taas Jumala sõnasse süveneda ja loodetavasti jõudis seeläbi Jumalaga suhtes olemine taas paremini tema enda südamesse kohale. 

Ei jäänud mehedki palvepäevast kõrvale, neile oli eraldi piiblitund, mille viis läbi kohalik diakon Robert Bunder. Robert, kes Carmeni kõnelema kutsus, ütleb, et üritus oli tore ning on julgustav, et naised naistele taolist üritust korraldavad. 

Palvepäevaga kutsutakse üles tegutsema rahu ja õigluse nimel, see on kõnekas ka 23,6 miljoni elanikuga Taiwanil, kus ametlikult tunnustatakse 16 põliskeelt. Taiwanlased osalevad palvepäeval aastast 1935, annab teada palvepäeva koduleht.

Rita Puidet 

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)