Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Naised omavahel

26.04.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Üle kahe aasta on Kuressaare Laurentiuse koguduses rühm naisi kogunenud kord nädalas, et olla koos omavahel, olla koos palves, laulda ja uurida ühiselt Piiblit. Alguse sai meie naisteosadus ühest usuküsimusi käsitlevast seminarist, mis toimus 2008. a talvel. Sellel seminaril toimus osa tööst vestlusrühmades ning ühte rühma kogunesid ainult naised. Usaldus ja soe õhkkond vestlusringis liitis naised nii kokku, et seminari lõppedes otsustati jätkata oma kokkusaamisi. Vahepealne aeg on toonud juurde uusi osalejaid, mõni on ka erinevatel põhjustel kõrvale jäänud.

Kui esimesel kevadel arutleti naisteosaduses vestluse käigus spontaanselt üles kerkinud teemade ja küsimuste üle ning püüti leida neile vastuseid pühakirjast, siis järgmisest sügisest võtsime aluseks kogudusekooli materjali "Piibli punane niit", et selle abil saada ülevaadet raamatute raamatust, näha seoseid Piibli erinevate raamatute vahel. Alati on aga olulisel kohal ka vestlusring, kus jagatakse oma muresid ja rõõme, sellest kasvab loomulikul teel välja ühine palve.

Algusest peale on naisteosaduses kehtinud oma kirjutamata reeglid – kõik, mida omavahel räägime, jääb siia ringi, siin ei arvustata kedagi, ei räägita tühiseid klatšijutte. Jumal on loonud inimese oma näo järgi ja samas loonud meid kõiki nii erinevaks, eriliseks. Nii on igaühel õigus oma arvamusele ja õigus seda väljendada. Samuti ei ole olemas rumalaid küsimusi, mõnele küsimusele aga ei ole ka ühest vastust.

Edasi loe Meie Maast.

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)