Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Nagu veeojad kõrbes

12.03.2014 | | Rubriik: Esileht

Reedel, 7. märtsil tähistati maailma palvepäeva – päeva, mil kristlased üle maailma pöördusid Jumala poole Egiptuse naiste loodud palvetega teemal «Nagu veeojad kõrbes».  

Maailma palvepäeva oikumeeniline jumalateenistus peeti ka Tallinna Eelimi nelipühi kirikus. Palveid ja pühakirjatekste lugesid naised Tallinna luteri, baptisti, metodisti ja nelipühi kogudustest.
Laulis Tallinna oikumeeniline naiskoor, kus lauljaid peamiselt Jaani, Kaarli ja Oleviste koguduse naiskoorist. Dirigeerisid Marika Kahar, Aivi Otsnik, Urve Pihlak ja Silvia Landra. Flöödil esines Maris Lend. Kõneles Eelimi koguduse pastor Olius Thaling. Palvepäeva koordinaator oli, nagu ka varasematel kordadel, Katrin Oidjärv.
Pastor Olius Thaling kõneles Egiptuse sündmustest Piiblile tuginedes, rõhutas, et Egiptus on paik, kus Jumal näitas oma väge. Egiptuses liigub tänapäevalgi Jumala Vaim, peetakse rahvarohkeid jumalateenistusi, ka palvepäeva tähistamine on väga populaarne.
Kuid pastor juhtis tähelepanu sellelegi, et maailmas on viimasel ajal olnud mitmeid riike haaranud rahutusi: Liibüas, Kreekas, Süürias, Hispaanias, Venetsueelas, Aafrika riikides jne kuni viimaste päevade ärevate sündmusteni Ukrainas. Esimesena puhkesid need 2011 Egiptuses. Pastor Thaling kutsus üles palvetama Ukraina rahva eest.
Märtsikuu esimesel reedel peetava maailma palvepäeva muudab eriliseks see, et 24 tunni jooksul peetakse ühesuguste palvetekstide alusel oikumeenilisi jumalateenistusi üle maailma. Palvepäeva tekstid koostavad igal aastal ühel kindlal teemal eri maade kristlased. Näiteks eelmisel aastal loeti Prantsusmaa naiste palveid.
Maailma palvepäeva (varasemalt tuntud kui naiste palvepäev) traditsioon on üsna pikk, alguse on see saanud 1870. aastal USAst. Palvepäeva koordineerib Ameerika kristlike naiste liikumine World Day of Prayer. Eestis on maailma palvepäeva tähistatud alates 1995. aastast.
Tiiu Pikkur

Pildigalerii:

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)