Slava Ukraine

Nagu lapsepõlve kodukirikus

03.06.2009 | | Rubriik: Uncategorized

Haljala kirikus peeti kakskeelset jumalateenistust. Foto: EK arhiiv

Haljala Püha Mauritiuse kirikus peeti perekond von Breverni auks tänu­jumalateenistus.
Jumalateenistusest võttis osa 24 von Brevernite perekonna liiget üle maailma. Von Brevernite perekonna ühe haru esivanemad on pärit Haljala lähedalt Vanamõisast. Nad on olnud Haljala koguduse liikmed ning pärast Eestist lahkumist 1939. a oma südames seda kogudust edasi kandnud.
Pärast Eesti taasiseseisvumist on perekond von Brevern püüdnud Haljala kogudust majanduslikult toetada. Ka Haljala kiriku katuse lõpule jõudvat restaureerimist on von Brevernid rahaliselt toetanud.
Tänujumalateenistusest võttis osa ka proua Maria Diet­ze (snd von Brevern), kes sündis Vanamõisas ja tänu oma heale hoidjale sai selgeks eesti keele.
Maria Dietzele annetas Haljala kogudus tänuks heasoovlikkuse, abistamise ja koguduse toetamise eest ehtekunstnik Raili Vinna valmistatud hõbedase kaelaristi, mille koguduse õpetaja Margit Nirgi ka kingi saajale kaela pani.
«Proua Maria Dietze on olnud mulle isiklikult väga suureks toeks ja julgustajaks Haljala koguduse teenimisel. Ta on minusse erilise sõbralikkusega suhtunud meie esimesest kohtumisest alates,» ütles Margit Nirgi.
Jumalateenistus oli kakskeelne. Üle aastakümnete kuulati Haljalas taas saksakeelset jutlust, mida pidas külalisena emeriitõpetaja Toomas Paul. Maria Dietze soov oli, et see jumalateenistus oleks selline, nagu peeti tema ajal tema lapsepõlve kodukirikus.
Koguduse laule lauldi nii saksa kui eesti keeles. Jumalateenistusel laulis Veera Talesch, teda saatis Kaarli koguduse organist Marika Kahar. Jumalateenistusel mängis koguduse organist Ahti Bach­blum.

EK

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)