Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Nädala ringvaade

18.11.2009 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Ameerika kirjanik Neale Donald Walsch on raamatusarjas «Jutuajamised Jumalaga» öelnud: «Teie kõik olete minu sõnumitoojad. Viimne kui üks teist. Küsimus ei kõla: «Kas sa oled sõnumitooja?» Küsimus on pigem: «Milline on sinu poolt edastatav sõnum?»» See viimane on tõeliselt hea küsimus ja sobib paljudeks eluolukordadeks.
Äsja rõõmustasime koos Tartu Peetri kogudusega kahe tähtpäeva üle. Oleks vaid selliseid rõõmupäevi rohkem. Teame küll, et kõikjal on praegu keeruline ja seetõttu just kirikus veel keerulisem. Alati ei paista see võib-olla otse välja. Võtkem kas või näiteks EELK kodulehe, kus sisevõrgu infost leiab, et kirikus on kaheksa vakantset kogudust, kes vajavad õpetajat. Kui arvestada asjaolu, et meie kirikus on 165 kogudust, pole seda ehk palju. Aga kuidas on lood tegelikult?
Valga praostkonna 11 kogudusest on vakantsena kirjas vaid Valga, kuid oma vaimulikuta on ka Hargla, Rõngu ja Otepää, viimases teenib praktikant. Vähemalt on lootus, et temast saab kord kogudusele ordineeritud õpetaja. Seni katsub kogudus tubli praktikandiga hakkama saada, kuid veelgi tõsisem on rahamure. Koguduse mõnele, vabatahtlikult tegutsevale inimesele on langenud tõsine katsumus. Hea on, kui leidub inimesi, kes tahavad ja kel on võimalik kogudusele pühenduda.
Järgmisel nädalal koguneb EELK XXVIII kirikukogu 1. istungjärgule. Sealse 58 saadiku hulgas on kaheksa juhatuse esimeest, neist üks on Otepäält Jaan Uibo, kes esimehe ametis on 2004. aastast. Aga igas koguduses üle Eesti on inimesi, kes teevad tööd tasu küsimata. Väiksemates kohtades tänu neile kogudused püsivadki. Nende sõnum maailmale on väga selge.

Rita Puidet

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)